Nacházíte se:

Defekace.cz » Náměty a připomínky » doporučení

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

doporučení

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

vladimir, 6. února 2015

zkušenosti s kolonoskopií
Vážení přátelé,
dnes jsem absolvoval kolonoskopii v nemocnici Havířov. Po pozitivním testu na okultní krvácení jsem měl obavu z vyšetření. Není se však třeba bát. Vyšetření opravdu nebolí, kromě nepříjemného pocitu při zavedení sondy ke zjištění, zda je střevo opravdu čisté. Nechal jsem si dát injekci, ale i bez ní je možno vyšetření absolvovat. Doporučuji opravdu střevo dokonale vyprázdnit, jak uvádějí všechny návody. Držte 3 dny předem dietu a pak použijte vyprazdňovací přípravek. Já jsem měl Movipred. Není nepříjemný, jen je nutno se po požití již nevzdalovat od "oné" místnosti. Neváhejte s vyšetřením, stojí za to vědět, jak na tom člověk je. PS: Chlapi, až dostanete bílé trenýrky s rozparkem, tak ten nepatří dopředu jako u spoďárů, ale dozadu.

vladimir, 6. února 2015

Zkušenosti s kolonoskopií