Nacházíte se:

Defekace.cz » Náměty a připomínky » defekace

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

defekace

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Eva, 6. října 2010

Pěkný den pane doktore,
chci se s Vámi podělit o svůj chronický,bolestivý problém, ač vím, že ho tímto nevyřeším-pokud ho po 4letech bolestivého trápení neumějí diagnostikovat ani lékaři. Prošla jsem všemi dostupnými vyšetřeními - kolonoskopie, rektoskopie, irigografie, gynekologie, urologie. Trpím 4 roky velkou pálivou bolestí podbíška s progrediencí do konečníku, někdy s křečemi i na zevních genitáliích, někdy s poruchou mikce(oslabený proud) - střídá se to. Všechna výše uvedená vyšetření jsou bez patologie - nicméně byla jsem odeslána na chirurgii, že by pomohla snad divulze v anu. Do té doby jsem s defekací neměla výrazné problémy. Po několika měsících po divulzi problémy s defekací nastaly, ale bolesti levého podbříška dále pokračovaly až k neúnosnosti. Jelikož jsem si stěžovala současně na bolesti křížové oblasti páteře byla provedena MRI s výraznými nálezy ( protruze L2/3, hernie L3/4 a degenerativní změny až k S1). Nicméně jak neurolog tak neurochirurg vyloučili jakoukoli korelaci nállezů páteře s bolestmi podbřlíšku a konečníku. Doposud mi nikdo nedokázal určit od čeho bolesti jsou. V současné době jsem na tom tak, že od bolesti byla medikována Lyrica 75mg a Prothiaden 75mg - bolesti výrazně uklidňlují, ale defekace nejde normlální cestou vůbec - musím provádět nálev nebo projímadla. Takže jsem na tom pomalu hůře než-li na počátku před 4 lety, kdy se bolesti objevily po nějakém ústřelu, který jsem cítila v dutině břišní. Co mi prosím poradíte - nebo nelze poradit? Skutečně již není žádný lékař, který by pomohl? Jsem z Uherského Brodu, v Uherském Hradišti v nemocnici jsem byla s výše uvedeným hospitalizována jak na interně tak na neurologii. Děkuji, že jste trpělivě přečetl mou autentickou zkušenost s peripetiemi "léčby". Přeji jen vše dobré. Pokud mi odpovíte, předem děkuji a doplňuji mail kontakt: hawah2212@email.cz

Ivana, 29. června 2009

Dobrý den,můj přítel byl ridič kamionu a od té doby trpí tím,že jednou za měsíc při stolici se mu objeví krev.Má strach jít k lékaři.Prosím pomozte,co to může být??Může si na to koupit něco v lékárně??Moc děkuji.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 11. května 2009

radka: V zcela ojedinělých případech to možné je, ale musí být zachován odchod plynů a bez známek nauzey, zvracení či křečovitých bolestí břicha. V tom případě se jedná o akutní chirurgický stav, který může nemocného ohrozit na životě.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 11. května 2009

pilgrimdou@seznam.cz: ČINÍM VE VAŠEM PŘÍPADĚ VÝJIMKU A ODPOVÍDÁM I NA AKUTNÍ ONEMOCNĚNÍ - která NEJSOU PŘEDMĚTEM TOHOTO FÓRA.
Je velmi pravděpodobné, že jste prodělal infekční střevní onemocnění. Vzhledem postupné normalizaci stavu se domnívám, že i tato část se také upraví. Rozhodně zvyšte příjem tz. probiotik - preparáty s laktobacily (navím jaké preparáty jsou na trhu v S.Irsku). Dočasně se pokuste snížit příjem vlákniny. Při přetrvávání stavu či jeho opakování, ale neváhejte vyhledat lékaře. Mohlo by se jednat i o závažnější onemocnění.

radka, 11. května 2009

Dobrý den, jak dlouho může trvat zácpa ? Může to být i 14 dnů ? Děkuji

pilgrimdou@seznam.cz, 10. května 2009

Dobry den.
Zijem v Belfaste kde pracujem ako vodic nakladneho auta a od soboty rana 2.5. mam problem s hemeroidmi a castym prehananim na zachod. V priebehu tyzdna sa hemeroidy "umudrili" a su viac menej v pohode naspat v konecniku. Ostal vsak problem casteho chodenia na zachod - cca kazde 4 hodiny. Chcel by som podotknut, ze v case od soboty 2.5. do piatku poobedia 8.5. som drzal hladovku len o vode co vsak nebranilo tomu aby ma pravidelne neprehanalo, bez stolice, len plyny, nejaka priehladna zltkasta tekutina a malo krvi, ktorej mnozstvo sa znizovalo az zmizlo uplne. Od vcera mam normalnu stolicu. Problem je ale frekvencia. Som zenaty muz 45 rokokv, 80kg, nefajciar (pol roka), 20 rocny vegetarian. Alkohol sporadicky v malych mnozstvach.
Poradte prosim ako zamedzit prilis castemu prehananiu na zachod, ktore ako som uviedol, nesuvisi s mnozstvom ani kvalitou zjedeneho jedla?
Dakujem vopred a ostavam s pozdravom.
Dusan.

V. Ducháč, 31. července 2006

Nevím jak komplexní vyšetření jsou schopni poskytnout, ale základní vyšetření by měla být schopna zajistit jakákoli gastroenterologická ambulace.mat.:

mat., 8. července 2006

Mám zájem se nechat vyšetřit,mám najblíž krajskou nemocnici v Ústí nad Labem anebo Liberec. Je tam taková možnost ? Děkuji.