Nacházíte se:

Defekace.cz » Nejčastější dotazy

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

Nejčastější dotazy

Krvácení z konečníku

Jakákoli přítomnost krve na stolici, ve stolici nebo na toaletním papíře je patologický (nenormální) nález, který vždy musí být vyšetřen lékařem. Je pravdou, že asi nejčastější příčinou tohoto stavu jsou hemeroidy nebo akutní řitní trhliny, které postiženého na životě nikterak neohrožují. Bohužel, ale také je projevem i mnohem závažnějších onemocnění např. zánětů, ale hlavně střevních nádorů v jejichž výskytu má Česko neslavný primát.

Proto jediným správný řešením je návštěva obvodního lékaře, který by Vás měl odeslat na nejbližší gastroenterologické nebo proktologické pracoviště. Rozhodně přemožte svůj jakýkoli strach či obavy z vyšetření. Může totiž jit o čas.

Reklama a inzeráty

V příspěvcích jsou z bezpečnostních důvodů (SPAM,ROBOTI) zcela zakázány jakékoli odkazy na jiné www stránky. Druhým důvodem je, že Web vznikl z grantové podpory a je tudíž nekomerční.

Je nám jasné, že určité komercializaci se do budoucna nevyhneme, neb nelze jej dotovat z vlastních prostředků. Pokud by jste měli zájem o určitou prezentaci výrobků, které přímo s problematikou souvisí, či jejich reklamu, prosím obraťte se na mne mailem (ambulance zavináč defekace tečka cz) a domluvíme další.

Proč se na některé příspěvky nedočkáte odpovědi ?

Již delší dobu pozoruji nezdravé trendy na tomto fóru. 1/ stává se z něj poradna na všechno a 2/ moje odpověď na dotaz je opakovanými připomínkami dokonce vyžadována. Bohužel to celé je ale velký omyl.

ad 1/ Toto fórum bylo primárně zřízeno pro výměnu Vašich názorů, nápadů či zkušeností týkajících se problematiky chronických (dlouhodobých) poruch vyprazdňování. Jelikož v medicíně souvisí všechno se vším, tak ponechávám i určitý prostor příspěvkům, které na první pohled s problematikou nesouvisí.
Rozhodně ale na toto fórum nepatří příspěvky týkající se akutních obtíží. Tyto nelze touto cestou jakkoli řešit. Pokud se jejich počet bude dále zvyšovat, tak bude zablokována možnost odpovědi nebo dokonce budou tyto příspěvky mazány.

ad 2/ Odpovídání na dotazy je moje ryze altruistická činnost, které se věnuji dle času a nálady. Žádám Vás proto, aby jste si odpověď nevynucovali. Dosáhnete spíše opačného efektu.