Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » defekace

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

defekace

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Dana Jiraskova , 20. prosince 2016

Dobrý den.cca 1rok mám problém s únikem spíše řídké stolice.absolvovala jsem kolonoskopicke.rektosopicke vyšetř. negativní. Taky svaly sverače konečníku jsou v norme.po návštěvě proktologa jsem byla odeslána na neurologii 1.2017.Unik někdy několik hodin po vyprázdnění jindy samovolně.zatim řeším plenami.je mi 60 let.nemam nadváhu.cvicim.chodim do práce.byla mi napsaná antidepresiva.to však problém neřeší..Co když se ani na příčinu nepřijde?Jsem zoufalá.musim nějak fungovat a nevím. co s tím. Prosím o radu.jak se s problémem vyrovnat a co ještě podniknout. Dekuji

MUDr. Vítězslav Ducháč, 26. dubna 2009

Monika Wasserbauerová: Bohužel toto není dotaz do této poradny.

Monika Wasserbauerová, 18. dubna 2009

Dobrý den,
je mi 31 let, neustále mě trápí už tak cca 8 let bolesti nohou, navštěvuji neuroložku, ale po všech kompletních vyšetřeních, které jsem absolvovala během tří let, nic nezjistili, nechápu to, když mi podle vyšetření nic neni, proč ty bolesti.
Bolí mě už jen při lehkém dotyku stehen, lýtek, pod kolenamy, během dne také a ta bolest je škubající a pichlavá, a přes den mi natýkají od kolen až ke kotníkům, a v noci mám pocit těžkých nohou, někdy nemůžu bolestí ani vstát během spánku, nejsem schopná vstát a jít na toaletu, ráno už vstanu, bolesti jen o trošku ustoupí.
děkuji moc za odpověd

MUDr. Vítězslav Ducháč, 4. dubna 2009

Zdenka: Dobrý den, nikdo jiný než neurolog Vám v tuto chvíli nemůže pomoci. Pokud s Vaší doktorkou nejste spokojena běžte jinam a běžte rovnou ke "kováři" a ne "kováříčkovi". Váš stav není normální a bohužel může být způsoben i vážnějším onemocněním než jen onemocněním páteře.

Zdenka, 4. dubna 2009

Dobrý den, je mi 35 let a mám takový intimní dotaz. Je to asi týden, co jsem si všimla úplné necitlivosti v oblasti urogenitální a konečníku. Necítím nic při močení, pohlavním styku, při dotycích. Tlak na vulvu a okolí trochu cítím, teplo a bolest také. Mám problémy s vyprazdňováním moče i vyprazdňováním stolice, \"jakoby mi nešlo ovládat svaly vůli\" z toho mi vznikly análni fisury, s kterými musím teď na operaci(ani anoskopické vyšetření jsem nijak necítila, nic jsem však neřekla) Úplná necitlivost jak píši je něco přes týden, to že není něco v pořádku, pozoruji hlavně ve spojitosti se stolicí cca 2 měsíce. Začalo to bolesti kůže na pravé hýždi (brala jsem inj B12), a sestoupilo to na stehno. Nyní již kůže nebolí nic necítím, mám bolesti podbřišku, které musím tlumit léky hlavně večer. V listopadu jsem měla vyšetření MR páteře prakticky s negativním nálezem (Dorsolaterální protruse v segmentu Th8/9 vpravo šíře 3mm v kontaktu s míchou ale bez myelopatie, polychondrosa disku Th8/11). Ráda bych se poradila, co mám podniknout dále, na koho se obrátit. Neurologicky jsem byla v listopadu OK (problémy začaly později). Neuroložka si myslela, že snad simuluji (byla jsem tam u ni s tou bolestí kůže na hýždi a pak stehně, pak mě noha otekla a bolela od kolena dolů, ona mi však naznačila, že mě však řekla že mě nemá co bolet a ani si mě již nepozvala. Nakonec jsem byla 3 dny nato hospitalizovaná a po měsíci hospitalizace pro bolesti a otoky nohy mi zjistili hojící se frakturu hlavicky fibuly u kolena. Děkuji za odpověď

MUDr. Vítězslav Ducháč, 31. března 2009

Milda Tremp: A podstoupila jste už nějaké vyšetření ??

Milda Tremp, 23. března 2009

Již delší dobu mám problém s vyprzdńováním.Je mi 41 let,po nefrektomii ledviny.Často (hlavně po jídle)trpím průjmem,nebo řidkou stolicí.Velmi častý(skoro každodenní meteorismus),pálení žáhy(i v noci mě to někdy nepříjemně probudí),otekají mi kotníky,a píchá(i tlačí)na prave straně v oblasti žlučníku?,jater či slinivky...Prostě v tom okolí.