Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » noční průjmy, mdloby

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

noční průjmy, mdloby

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Vladkynekraliku, 14. září 2017

Pokud jsou problemy castejsi (cca 3xpulrok) citite ve vetsi mire vycerpanost (neni nutno, aby zrovna byly prujmy) nechte se vysetritna Crohnovu chorobu. Je to previt, obtizne se diagnostikuje. Preji mnoho zdravi

Marie, 30. července 2017

dobrý den,ve tři ráno mě probudila bolest břicha,samozřejmě průjem,šla jsem lehnout a vzápětí se to opakovalo ale co mě vystrašilo že se mi dělalo špatně doslova mdlo,,neví někdo o co by se mohlo jednat?

anonym, 23. července 2017

anonymni: ahoj,prislo se na neco ta ty roky?
Napiste nekdo neco. Trapi me to stejne.

Jaroš Zdeněk, 9. října 2015

Dobrý den, měl jsem také tyto potíže, ale již nemám. Jednou jsem si v tomto stavu měřil tlak a ten byl velice nízký, téměř neměřitelný... Usoudil jsem, že se tělo takto chová pro zachování života. Myslím si, že se jedná o srdeční slabost a tělo si těmito projevy snaží udržet životní funkce. Od té doby si pravidelně kupuji Koenzym Q10 na posílení srdeční činnosti a potíže se již neopakovaly. Doufám, že tímto příspěvkem někomu pomůžu a kdyby někdo chtěl sdělit svou zkušenost, tak prosím napište na můj mail : jaroszdenek@seznam.cz. Děkuji.

Alex222111, 13. srpna 2015

Dobrý den,

můj partner má naprosto stejné stavy. Děsí mě to a příčinu nemůžeme zjistit. Diagnostikovali Vám ještě něco od té doby, našla jste nějaké řešení, příčinu? Cokoliv, co by nám pomohlo? Moc děkuji. Mail: alexandrajuhosova@seznam.cz

eva.s., 1. října 2012

Dobrý den, copak by to mohlo být ...je mi 23 a mám uplně ty samé potíže vždy mezi 3-4h ráno a už mě to trápí přes pul roku a pravidelně jednou za měsíc, musim mít i polštář před toaletou, kdybych opravdu omdlela, když jsem doma sama. a apendix jsem měla v 18ti letech. prosím, když to pujde mužete mi odpovědět na email : evicka.svarc@seznam.cz. Předem děkuji za odpověď

MUDr. Vítězslav Ducháč, 9. října 2009

anonymni: Určitě řešit i za cenu změny pracoviště. Přesně z důvodu, který udáváte v závěru. Ty noční průjmy máte pravidělně?

anonymni, 6. října 2009

Dobrý den, je mi 24 let a cca od 15 let mne trápí noční průjmy. Dříve se vyskytovaly se silnou nevolností, ale jen cca 2x za rok. Postupně se jejich průběh začal komplikovat - přidaly se mdloby, nestihla jsem doběhnout na wc a omdlela, někdy i několikrát. Nyní se i četnost výskytu zvýšila, od začátku tohoto roku jsem měla takovou příhodu 3x - během nich se už navíc neobejdu bez pomoci druhých. Přítel mne musí doslova podpírat a držet na toaletě, střídavě se vyprazdňuji a mám také pocit na zvracení. Silně se potím, stále omdlévám. Strávíme takto třeba i jednu hodinu, dokud se můj stav nezlepší.
Souvislost se stravou jsem nevypozorovala, krev ani jiné příměsi ve stolici také ne, pouze že výskyt obtíží nastává vždy mezi 2. a 3. hodinou ranní. V 6 letech jsem byla na operaci oboustranné tříselné kýly, v 8 letech mi byl odstraněn apendix.
Po návštěvě praktického lékaře jsem byla odeslána na vyšetření na gartroenterologii, kde po gastroskopii došli pouze k diagnóze lehkého zánětu žaludku. Předepsán Lomac 1-0-1.
Měla bych své obtíže řešit i na jiném pracovišti? Obávám se dalších příhod, kdy budu doma sama bez pomoci a dohledu druhých. Děkuji