Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » Nedokonalé vyprazdňování.

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

Nedokonalé vyprazdňování.

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

MUDr. Vítězslav Ducháč, 24. prosince 2015

Dobrý večer, dif. diagnostiku zde rozepisovat nebudu, bylo by to na dlouho ...
- přítomnost stolice v análním kanále problémy nedělá, horší je zvýšená kontaminace okolní kůže, která často reaguje zánětem
- popřemýšlejte co se stalo před 1,5 rokem. Není zcela normální aby došlo ke změně defekačního mechanizmu bez nějaké zjevné příčiny.
- pálení je známkou poškození sliznice či přechodu sliznice na kůži - pečujte o stolici aby byla kašotivé konzistence - nejlépe vláknina - psyllium či Lepicol.
- nepíšete jaký je váš mechanizmus defekace. Musíte hodně tlačit ?
Jak vidíte není jednoduché odpovědi ...

martin, 22. prosince 2015

MUDr. Vítězslav Ducháč: Dobrý večer, děkuji za rychlou odpověď. Určitě se o žádný TEST nejedná. Pouze jsem se daný problém snažil co nejvíce specifikovat (Trápí mě to opravdu dlouho). Rozhodně se nesnažím někoho nachytat a určitě bych ocenil Vaší dif.dg, alespoň podle popisu.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 22. prosince 2015

Martin: Dobrý večer, neberte to osobně, ale než dotaz, tak mi to připadá, že se jedná spíše o TEST.
Nicméně jednoznačně by bylo vhodné provedení defekografického vyšetření. Digitální vyšetření není schopno funkční problémy odhalit.

Martin, 22. prosince 2015

Dobrý den,
chtěl bych se informovat ohledně mého problému. Bude to tak rok a půl, co se nejsem schopen dokonale vyprázdnit.
V mém případě to znamená, že ( bezvýlučně) po každém "výkonu" mi zůstane určitá část stolice v analním kanále (pocitově mezi pars profunda a superficialis ). Chvíli mi trvá, než se pořádně očistím a i když si myslím, že je to již v pořádku, po krátkém čase (dejme tomu do 15 minut) se mi tam objeví další část, kterou musím odstranit. Pak už to bývá v pořádku. Kromě toho mě to v danou chvíli nepříjemně pálí. Navíc se bojím, že z dlouhodobého hlediska není stálá přítomnost stolice v anu pro sliznici fyziologická a mohlo by mi to přivodit další problémy. Stolici mám víceméně s neměnnou frekvencí 1x denně, konzistence tuhá, občasně pak řidší a užší. Začínám se s tím pěkně trápit :/. Na gastroenterologii mi paní doktora po per rectum vyšetření řekla, že tam nic není a jsou to jen mé subjektivní obtíže. z čehož usuzuji, že tam žádná obstrukce nebude. (je to půl roku, co jsem tam byl.) Je možné, že bych měl dysfunkci vnitřního análního svěřače? Ať už na úrovni musculární, nebo na úrovni ANS? Jaké vyšetření byste mi doporučili? Předem děkuji za odpověď.