Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » 5 let zácpa

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

5 let zácpa

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Jirka, 23. července 2017

Když je vhodné projímadlo, tak pomůže a je po problémech.

Linda, 20. července 2017

Nemyslím si, že je třeba tuto situaci řešit rovnou klystýrem...

Jiří, 29. června 2017

Marta s.: Kupte si to glycerinové mýdlo v lékárně.Já ho používám i na klystýr.

Zdeňka, 21. června 2017

Inka: Taky užívám toto projímadlo...už jsem si zvykla ho brát dle doporučení a nejen, že nemám problém se zácpou, nemám ani problémy s pocitem presycení :)

Honza, 19. června 2017

Jakub: No, to záleží... Mě střev fungují poměrně dobře, takže když nejdu 2-3 dny, už se necítím dobře a řeším to...

Jakub, 10. června 2017

Prosím vás, jak dlouho je normální nejít na velkou?

Inka, 8. června 2017

Lolita: tohle neznám...já beru dietlax, ten mi vyhovuje :)

Lumir, 26. května 2017

jj, je fajn, setrne, ucinne...

Lolita, 25. května 2017

Užíváte někdo projímadlo duphalac?

Filip, 23. května 2017

Ofka: jj, my ho doma užíváme, opravdu pomáhá :)

XRumerTest, 9. května 2017

Hello. And Bye.

Julka, 25. dubna 2017

Máťa: Jaj, honem rychle k doktorovi, toto není sranda!

Veru, 17. dubna 2017

Máťa: Ty jo, to bych zašla k doktorovi hned... Spíš, než čekat tady na radu, která stejně bude znít "lékař". Držím palce!

MUDr. Vítězslav Ducháč, 13. dubna 2017

Máťa: Nic jiného než poradit, aby jste zašla k lékaři opravdu nelze. Jednoznačně je vhodné podstoupit kolonoskopické vyšetření.

Máťa, 13. dubna 2017

Dobrý den,
Občas mam ve stolici tmavě červenou krev.Na papíru krev není.Vyprazdňování je bezbolestné.Na stolici chodím pravidelně.
Děkuji
Prchlíková

Anka, 7. dubna 2017

I my doma máme dobré zkušenosti s dietickým projímadlem a můžeme ho jen doporučit!

Kikina, 25. března 2017

Ano, DietLax obsahuje fit kombinaci s prebiotickou rozpustnou vlákninou (GOS*), která dokáže podpořit probiotickou střevní mikroflóru zejméná tzv.bifidogenního typu, jako fyziologickou součást organismu podporující průchod střevy.

Ofka, 19. března 2017

Máte někdo zkušenosti s novým projímadlem dietlax?

Anna, 26. prosince 2016

Dobrý den. Jeden čas jsem měla problém se zácpou. Byla jsem nešťastná z bolestí, nadýmání a křečí. Po pár měsících mi také začaly padat vlasy. Pomohl mi projímavý čaj od firmy ZdislavaTea - mají eshop, občas se vyskytne i na farmářských trzích. Pije se večer před spaním a ráno už účinkuje, doporučuji!

IceX, 21. srpna 2015

Dobrý den,
16 let trpím zácpou(začalo to bezprostředně po operaci slepého střeva ve 12letech). Nejdřív mi částečně pomáhaly projímadla (později si tělo zvyklo a přestaly působit). Různé tzv. Babské rady (sušené švestky, kys.zelí, jogurty, pití oleje a vody s citronem na lačno, laktuloza, senný čaj, psylium.....)jsem zkoušela, břicho se pouze nafouklo, vřelo v něm, ale ven nic nešlo....Zhruba po 2 letech jsem začala používat klystýr a tím začalo peklo.Klystýr používám 14 let a trpím každodeními bolestmi břicha. Je to jak začarovaný kruh-buď mě bolí břicho ze zácpy nebo pak z klystýru-jakoby ty střeva po těch letech protestovaly proti neustálému vymývání. Klystýr si dávám cca jednou za 3dny. Trpím neskutečnou plynatostí a břicho, co se týče peristaltiky je abnormálně aktivní, akorát ven to nejde....Posledních pár let si musím při klystýru pomáhat tzv.dloubáním rukama do břicha(jakoby pomoci tomu střevu), jinak ve mě voda zůstane. Mívám dny, kdy ani to nepomáhá a já se nevyprázdním víc jak 10 dní. Nyní tento stav prožívám, jsou to neskutečné bolesti. Každý den zvracím, pokud požiji něco pevného-okamžitě křeče v břichu, břicho se mi nafoukne na levé straně(podbříšek) V současné době konzumuji jen proteinové koktejly, do toho trochu tvarohu nebo banán. Pokaždé když si teď udělám klystýr, tak ve mě všechna voda zůstane-odejde jen ta trocha těsně u konečníku a střevo,co je dál je jakoby přiškrcené(můj pocit) a voda a další obsah zůstává. Během toho, co mám tyto problémy jsem absolvovala několikeré kolečko všech klasických vyšetření a to v Šumperku, Olomouci a Brně. Dělali mi transit time a měsíc jsem byla v Brně na nácviku vyprázdnění plus v lázních K.Vary vše bez efektu. Při vyšetření se nic zvláštního nenašlo...Naposledy jsem byla na celkovém vyšetření před 3 lety v Olomouci. Nyní jsem na nemocenské a trpím. Vyšetření v Šumperku mi odmítli z důvodu vytíženosti(jsou prázdniny....)pokud to není akutní a nepřiveze mě sanitka.....tak to mám řešit s obvoďákem....ten si neví rady....já taky ne.....asi to chce čas......jinak se snažím jíst co 3 hodiny(když mi není zrovna zle,tak jako teď) jídelníček mám ukázkový.jím hodně ryby, zelenyny, vejce, tvaroh, cottage, kvalitní šunku, tofu, jen bílé jogurty. Moje břicho nesnese smažený, vař.brambory a pečivo....piju dostatek čisté vody.hýbu se každý den, chodím cvičit a se psem. Vždy když se nic nenašlo, tak to všichni shazovali na psychiku. To si nemyslím-jinak jsem v pohodě....samo žejsem přecitlivělá, co se týče mého zdrav.stavu, ale to se dá pochopit. U psychiatra a psychologa jsem několikrát byla, ale bez efektu.....