Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » 5 let zácpa

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

5 let zácpa

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Vratislav, 20. srpna 2015

Vratislav: doplňuji, že prozazím odvar z krušinové kůry piji tak 1-2 za měsíc !!!

Vratislav, 20. srpna 2015

Zdravím ,mám 71r. a podobné problémy mám také.Asi 5r mám vyoperován žlučník a 100 kamenů(60 každý jak hrášek),mám bypass a beru godasal na ředění krve. Nevím přesně ,ale několik roků piji před spaním odvar z krušinové kůry(u bylinkáře saček stojí 25,-).Další dopoledne pak jdu na WC i 3-4 x.Dneska jsem potkal znamého,má 82r a odvar pije již půl roku co 3 den,aby se vyprázdnil.Další známá(sportovkyně) bere zase GUTALAX.Takže zřejmě je toto běžný problém dnešní doby.Podotýkám, že na Kolonoskopii jsem měl vše v pohodě.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 22. června 2015

Marta s.: Než čípek, bych spíš doporučoval vzít si projímadlo např. šaratici, třeba i několik dní za sebou. Mýdlový čípek rozhodně nedoporučuji. To už je opravdový přežitek a navíc si můžete způsobit nepříjemný zánět konečníku.

Marta s., 22. června 2015

Před dvěma měsíci jsem byla na dovolené a nešla jsem 5-6 dnů na velkou. U mě je chození každý den zpravuidla. Trpěla jsem dávno na hemeroidy a krvácení, ale to je už pryč, snažím se jíst hodně vlákniny.Od té dovolené mám pořád pocit denně nevyprázdnění všeho, co se nahromadilo. Je tam asi nějaký špunt a ten nejde ven. Četla jsem radu, že si mám udělat z glycerinového mýdla čípek, který se rozpouští po celou noc a tím je to lepší než čípek z lékárny. nevím, ale které mýdlo použít na trhu je glycerinové mýdlo na různá použití . Poradí mi někdo, jak na vyprázdnění?Děkuji

Dagmar, 16. dubna 2015

podělím se s Vámi o moji zkušenost, měla jsem letité potíže s vyprazdňováním, užívala jsem chemické léky, dnes už vím, že to byl stres - hlavní spouštěč velké většiny potíží. Začala jsem se zabývat touto problemtikou a našla jsem bylinky, které mi pomohly a pomáhají dalším lidem, pošlu info do emailu, aby to nebyla tady reklama, kontakt: langovad@seznam.cz

berna, 21. ledna 2015

Myslim ,ze je potreba cvicit denne cviky panvoveho dna a pod. da sa aj ked je clovek vonku./kegelove cviky -asvini mudra alebo vtahovanie brucha-agnisara/ Dobre su aj cviky z brunych tancov.Vela chodit,a cvicit,aj hned ako vstanete.dlhodobo.Pit vela vody a bylinne caje,pseno pohanka tie upravuju a ukludnuju.Alebo existuje subor bylin Triphala.Pekny den

MUDr. Vítězslav Ducháč, 27. listopadu 2014

Dobrý večer, rada těžká ...
1/ tekutiny - moje zkušenost - více jak 2,5 l. Prostě pet lahev před sebe a jde to samo. Už jsem četl, že je to i škodlivé, ale co je na tom pravdy nevím. 2-3 dny z Vás bude "koroptvička", ale pak se to ustálí.
2/ vláknina a vláknina - objem popohání střeva k činnosti. Opět osobní zkušenost s psylliem . velmi dobrá. Samozřejmě švestky atd. To prostě musíte vyzkoušet sám.
3/ čstá hlava - to dále vysvětlovat nebudu, protože chirurgovi by to stejně nikdo nevěřil ;-))

Jan, 27. listopadu 2014

Dobrý večer pane doktore, poraďte prosím co dělat,
aby se na počátku vyprázdnění nevytvořil tvrdý špunt.
Stolice je každodenní, někdy bez a někdy se špuntem.
Pro stav po fisuře a trombu hrozí nové poranění.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 19. května 2014

Johne908: Příspěvek smazán

MUDr. Vítězslav Ducháč, 24. března 2014

Andrea: Váš příspěvek nemažu, ale působí na mne velmi nedůvěryhodně.Proto ostatním návštěvníkům doporučuji Vás raději NEKONTAKTOVAT.

Alena, 24. března 2014

Dobrý den, mám obrovský problém se zácpou. Jím hodně zeleniny, ovoce, sušené švestky, lněné semínko, psylium a dostatečně piji. Stolice je řídká, ale vůbec nemám potřebu. Pouze pokud si vezmu čípek (již několik let používám), tak se během několika minut krásně vyprázdním. Díky velkému množství konzumované vlákniny, je stolice objemná. Děsí mě, že to vše ve mě zůstává, pokud si nevezmu čípek. V současné době jsem v lékárně byla upozorněna, že se čípky nemají užívat dlouhodobě. Pro nevolnosti a špatné trávení jsem byla vyšetřena gastroskopem a bylo mi sděleno, že mám líný žaludek. Byl mi předepsán lék Kinito. Nevolnosti se zlepšily,ale vliv na střeva se neprojevil žádný. Jak mám tuto situaci řešit?

Andrea, 24. března 2014

Ahojky, moje kamarádka měla s tímto problém přes 35 let!! Což mi připadá hrozné, někde jsem četla, že to může i značit rakovinu střev, nevím, co je na tom pravdy, nicméně letos mi řekla, že od loňska tento problém nemá, prej něco využívala, ale nevím co, jak se mě to netýká, tak to šlo jedním uchem dovnitř, druhým ven .. nicméně se jí můžu zeptat. Dyžtak můj mejl je greneia@gmail.com .. co teda vím, že teda taky zkoušela všechno možné, přes různé šťávičky, projímadla a já nevím co ještě .. ale to co brala tuším bylo na přírodní bázi, no poptám se pro případné tazatele v mejlíku :-) Přeji všem co nejméně trápení s tímto problémem. Andrea

Camille, 10. března 2014

Dobrý den,

cca rok mám hemerody a nyni při vykonání potřeby to opět začlo bolet. Chtěla jsem nějak rozmělnit stolici, aby to při velké nebylo cítit, bohužel se mi to nevede. Při tom jím hodně vlákniny, zeleniny, piju 2-3 l vody denne. Zkousela jsem i projímadlo a i čípky, které mi kdysi pomohly, ale teď bohužel nic. Potřebovala bych poradit, co mám ještě zkusit. Děkuji

Martina, 19. února 2014

Dobrý den, prosím o radu, moje trápení se zácpou se vždy zhorší když nejdu do práce nebo mě nečeká žádná zkouška spojená s lehkou nervozitou. Mám na mysli nervozitu i v pozitivním smyslu - na něco se těším. Takže když jsem v naprostém klidu třeba na dovolené, tak jsem schopna se nevyprázdnit klidně i týden, proto používám glycerínové čípky. Ale ani ty nezpůsobí úplné vyčištění. Když najdu něco co funguje (např. oliva po ránu), tak to za nějakou dobu přestane fungovat. Jakoby si tělo na to zvyklo. Nepropadám depresi. Trpím roztroušenou sklerózou, kterou mám stabilizovanou a v ničem mě neomezuje. Děkuji. Martina

MUDr. Vítězslav Ducháč, 14. února 2014

Jarmila_P: Dobrý večer, rád bych poradil, ale raději bych Vás nejprve vyšetřil. Může to být maličkost. Nicméně čípek Vám nijak zásadně neškodí.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 14. února 2014

Růžena: řešíte zácpu nebo hubnutí. Většinou obojí dohromady moc nejde ... Po tolika letech užívání Stadalaxu střeva již jen obtížně rozhýbete..

MUDr. Vítězslav Ducháč, 14. února 2014

Eva: bohužel nevěřím ... taková malá reklama co? ..

Růžena, 14. února 2014

d.den mam již několik let problem_ nevyprazdnim sa bez leky použivam stadalax už 29 l.jsem přibrala 12.kg.už jsem skušala na hubniti vsecko kila vubec nejde dolu pomužete mprosim poradit co stim? děkuji

Jarmila_P, 8. ledna 2014

Zdravím Vás. Mám již několik let problém - nevyprázdním se bez glycerinového čípku. Stolice není nijak zatuhlá, mnohdy je vyloženě kašovitá či průjmovitá. Ale dokud si nedá čípek, ven prostě nejde. Jako by čípek snad vyvolával takový nějaký reflex, díky kterému se vyprázdním. Zvláštní je, že takto můžu "použít" jakýkoliv jiný čípek, tedy ne jen glycerinový (různé od bolesti apod) - což mě utvrzuje v názoru, že opravdu není problém ve stravě či střevech, ale spíše nějaký "mechanický". Můžete mi prosím poradit, co s tím?? Děkuji moc!

Eva, 9. prosince 2013

Pavla X:
na mou celoživotní zácpu jsem objevila molekulární vodík, během několika dnů a pak už napořád denně a v pohodě, poradím ( e,suchanova@email.cz)