Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » 5 let zácpa

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

5 let zácpa

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Jan, 27. listopadu 2014

Dobrý večer pane doktore, poraďte prosím co dělat,
aby se na počátku vyprázdnění nevytvořil tvrdý špunt.
Stolice je každodenní, někdy bez a někdy se špuntem.
Pro stav po fisuře a trombu hrozí nové poranění.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 19. května 2014

Johne908: Příspěvek smazán

MUDr. Vítězslav Ducháč, 24. března 2014

Andrea: Váš příspěvek nemažu, ale působí na mne velmi nedůvěryhodně.Proto ostatním návštěvníkům doporučuji Vás raději NEKONTAKTOVAT.

Alena, 24. března 2014

Dobrý den, mám obrovský problém se zácpou. Jím hodně zeleniny, ovoce, sušené švestky, lněné semínko, psylium a dostatečně piji. Stolice je řídká, ale vůbec nemám potřebu. Pouze pokud si vezmu čípek (již několik let používám), tak se během několika minut krásně vyprázdním. Díky velkému množství konzumované vlákniny, je stolice objemná. Děsí mě, že to vše ve mě zůstává, pokud si nevezmu čípek. V současné době jsem v lékárně byla upozorněna, že se čípky nemají užívat dlouhodobě. Pro nevolnosti a špatné trávení jsem byla vyšetřena gastroskopem a bylo mi sděleno, že mám líný žaludek. Byl mi předepsán lék Kinito. Nevolnosti se zlepšily,ale vliv na střeva se neprojevil žádný. Jak mám tuto situaci řešit?

Andrea, 24. března 2014

Ahojky, moje kamarádka měla s tímto problém přes 35 let!! Což mi připadá hrozné, někde jsem četla, že to může i značit rakovinu střev, nevím, co je na tom pravdy, nicméně letos mi řekla, že od loňska tento problém nemá, prej něco využívala, ale nevím co, jak se mě to netýká, tak to šlo jedním uchem dovnitř, druhým ven .. nicméně se jí můžu zeptat. Dyžtak můj mejl je greneia@gmail.com .. co teda vím, že teda taky zkoušela všechno možné, přes různé šťávičky, projímadla a já nevím co ještě .. ale to co brala tuším bylo na přírodní bázi, no poptám se pro případné tazatele v mejlíku :-) Přeji všem co nejméně trápení s tímto problémem. Andrea

Camille, 10. března 2014

Dobrý den,

cca rok mám hemerody a nyni při vykonání potřeby to opět začlo bolet. Chtěla jsem nějak rozmělnit stolici, aby to při velké nebylo cítit, bohužel se mi to nevede. Při tom jím hodně vlákniny, zeleniny, piju 2-3 l vody denne. Zkousela jsem i projímadlo a i čípky, které mi kdysi pomohly, ale teď bohužel nic. Potřebovala bych poradit, co mám ještě zkusit. Děkuji

Martina, 19. února 2014

Dobrý den, prosím o radu, moje trápení se zácpou se vždy zhorší když nejdu do práce nebo mě nečeká žádná zkouška spojená s lehkou nervozitou. Mám na mysli nervozitu i v pozitivním smyslu - na něco se těším. Takže když jsem v naprostém klidu třeba na dovolené, tak jsem schopna se nevyprázdnit klidně i týden, proto používám glycerínové čípky. Ale ani ty nezpůsobí úplné vyčištění. Když najdu něco co funguje (např. oliva po ránu), tak to za nějakou dobu přestane fungovat. Jakoby si tělo na to zvyklo. Nepropadám depresi. Trpím roztroušenou sklerózou, kterou mám stabilizovanou a v ničem mě neomezuje. Děkuji. Martina

MUDr. Vítězslav Ducháč, 14. února 2014

Jarmila_P: Dobrý večer, rád bych poradil, ale raději bych Vás nejprve vyšetřil. Může to být maličkost. Nicméně čípek Vám nijak zásadně neškodí.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 14. února 2014

Růžena: řešíte zácpu nebo hubnutí. Většinou obojí dohromady moc nejde ... Po tolika letech užívání Stadalaxu střeva již jen obtížně rozhýbete..

MUDr. Vítězslav Ducháč, 14. února 2014

Eva: bohužel nevěřím ... taková malá reklama co? ..

Růžena, 14. února 2014

d.den mam již několik let problem_ nevyprazdnim sa bez leky použivam stadalax už 29 l.jsem přibrala 12.kg.už jsem skušala na hubniti vsecko kila vubec nejde dolu pomužete mprosim poradit co stim? děkuji

Jarmila_P, 8. ledna 2014

Zdravím Vás. Mám již několik let problém - nevyprázdním se bez glycerinového čípku. Stolice není nijak zatuhlá, mnohdy je vyloženě kašovitá či průjmovitá. Ale dokud si nedá čípek, ven prostě nejde. Jako by čípek snad vyvolával takový nějaký reflex, díky kterému se vyprázdním. Zvláštní je, že takto můžu "použít" jakýkoliv jiný čípek, tedy ne jen glycerinový (různé od bolesti apod) - což mě utvrzuje v názoru, že opravdu není problém ve stravě či střevech, ale spíše nějaký "mechanický". Můžete mi prosím poradit, co s tím?? Děkuji moc!

Eva, 9. prosince 2013

Pavla X:
na mou celoživotní zácpu jsem objevila molekulární vodík, během několika dnů a pak už napořád denně a v pohodě, poradím ( e,suchanova@email.cz)

MUDr. Vítězslav Ducháč, 20. dubna 2013

Pavla X: Je mi líto, ale Váš problém opravdu neumím vyřešit jedinou odpovědí. Bez vyšetření to opravdu nejde. Je velmi pravděpdoboné, že v důsledku zácpy máte poškozenou sliznici, která krvácí. Nicméně KAŽDÉ krvácení musí být endoskopicky vyšetřeno. Může být příznakem mnohem závažnějšího onemocnění.

Pavla X, 20. dubna 2013

Dobrý den,mám problém ze stolicí.chodím nepravidelně asi po týdnu až deseti dnech.Po užití Gutalaxu mám krev ve stolici,prosím poradte jak se zbavavit problémů,děkuji za odpověd.

Šárka, 22. října 2012

Dobrý den, také jsem měla problémy se zácpou a jediná věc, která mi kdy pomohla byla chlorella a spirulina...Jím je obě již rok a ani jeden den jsem neměla problém s vyprázdněním. Opravdu to má zázračn účink, alespooň na mě. Mohu jn doporučit. Objednávám na stránkách Vibranthealth.eu

zman, 4. října 2012

...: Pokud byste měla zájem, můžeme zkusit přírodní potravinové doplňky obsahující střevu prospěšné bakterie včetně živin pro ně. Jsou ve velkém obsahu až 12 miliard bakterií. Sám mohu dodat reference. Měl jsem zažívací potíže. Pobírám je také, takže vím, jak učinkují. Pokud budete mít zájem, ozvěte se. Dodám Vám všechny potřebné informace a sama se můžete rozhodnout, zda to zkusíte.

..., 3. října 2012

: Dobrý den, mám strašný problém.. Těžko se to říká, ale už prostě nevím co dělat, jsem z toho na dně.. Jsem vyléčená z mentální anorexie, bohužel mi z doby té nemoci zůstalo to, že kvůli mému hubnutí z projímadlama v nadměrném množství typu: List senny, gutalax... atd.. zůstalo to, že už si bez toho nedojdu na záchod.. no, gutalax už přestal působit úplně.. Dojdu se vyprázdnit jen když si vysipu do hrnečku 28 sáčků čaje z listu senny a zaleju to horkou vodou a tu hnusnou hmotu sním.. Už takhle nemůžu dál žít, jsem z toho na dně.. Doktoři mi nepomohli co se týče tohodle problému.. nevím co mám dělat, ničí mě to.. Prosím, budu šťastná za každou radu.. Děkuji

MUDr. Vítězslav Ducháč, 27. září 2012

Čípky, šetrná klyzmata a po uvolnění dočasně užívat změkčovadla . např. Duphac.

Darina, 26. září 2012

Dobry en jsem 8dni po porodu a jeste jsem nebyla na velke.Mam zatvrdlou stolici a nejde ven muzete mi poradit co stim dekuji