Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » 5 let zácpa

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

5 let zácpa

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Dr. Ducháč, 1. srpna 2007

Magdaléna: Dobrý den, ve vašem případě bych zevšeho nejdříve provedl RTG nebo endoskopické vyšetření střeva. Pokud by byl negativní nález, tak bych začal řešit obstipaci. Váhový úbytek není normální a rozhodně se zácpou jako funkční poruchou nesouvisí. Bohužel by se mohlo jednat i o jiná bohužel mnohem nepříjemnější onemocnění.

Magdaléna, 1. srpna 2007

Pane doktore, mám problém se zácpou - odjakživa /je mi 48/. Časem se situace vyvinula asi tak, že jsem chodila "na velkou" přibližně dvakrát za týden, bez projímadel, bez větších potíží. V červnu jsem byla týden na dovolené a od té doby mám zácpu přímo betonovou. Po 7denní pauze začnu s projímadly /Fenolax/ -napoprvé nic, pak zvyšuji počet tablet, přidávám např. švestky a kefír a pak následuje průjem, bolesti břicha a zad a celý den otrávený. Jím dost ovoce a moučných výrobků, nejím maso. Přidala jsem pšeničné otruby - asi 2 lžíce denně.
Jinak jsem ve svých stravovacích zvycích nic nezměnila.
Přesto jsem zhubla. Od mládí jsem vážila asi 50 kg /168 cm/, někdy méně. Na jaře jsem začala hubnout, v květnu jsem vážila něco přes 47 kg, včera necelých 46. Nedržím žádnou dietu, miluji sladkosti /hlavně večer a před spaním/ pohyb žádný nevyhledávám. Kamarádka doporučuje Biopron 9 - pomohl by mi? V červnu jsem začala užívat "depreso" Trittico - mohlo by být zodpovědné za tyto potíže? Prosím o radu.

Dr.Ducháč, 12. června 2007

Sara: Omlouvám se, ale asi jsem Váš příspěvek přehlédl. Poúrazové poruchy jsou velmi obtížně diagnostikovatelné a řešitelné. Nicméně určité možnosti jsou. Navíc čaj ze Seny je návykový a ve svém důsledku obtíže může dále zhoršovat. Máte-li zájem, napište mi na mail ambulance@defekace.cz

Dr.Ducháč, 12. června 2007

JITKA: v tom případě díky za názor a příspěvek. Prohlédl jsem si Vámi doporučený odkaz. Nepochybuji o funkčnosti léčebné kůry, která určitě přispěje i k prospěšné změně životního stylu jedince, ale jsem stále přesvědčen, že kombinace Lepicolu, zvýšeného příjmu tekutin a bylinného čaje by za mnohem menší cenu vykonala totéž. Navíc z pohledu chiruga, který se do střeva dívá opakovaně je web poněkud zavádějící až klamavý, ale to už je jiná kapitola. Ještě jednou díky.

JITKA, 12. června 2007

Dr. Ducháč:Nejsem dealerem..,jen jsem pro rychlejší vysvětlení účinků(nechtělo se mi to psát vlastními slovy) zkopírovala jeho účinky...Má vynikající účinky..,mohu jen doporučit a to z mé vlastní,osobní zkušenosti.

Dr. Ducháč, 11. června 2007

COLONIX: myšlenka pročištění střeva jako léčebné metody je stará snad jako lidstvo samo. Rozhodně ji nezatracuji, jen nevím, proč bych za ni měl platit takové peníze. Jde to i jinak a levněji. (viz různé jogové techniky). Trochu tento příspěvek zavání "NEVYŽÁDANOU REKLAMOU". Nebráníme se zde osobním zkušenostem a doporučením, pokud ale jde o reklamu tak se prosím obracejte na admin@defekace.cz

COLONIX, 11. června 2007

Vyzkoušejte Colonix je 100% účinný-cituji:"Colonix na pročištění střev je doplňkem vlákniny, který za pomoci vlákniny pročistí tlusté střevo od nahromaděných usazenin a zabrání jejich další tvorbě. Pravidelné používání Colonixu na pročištění střev zabezpečí, aby látky sliz, toxiny a výkaly neuzavřely trávící soustavu. Pomáhá udržovat čistotu tlustého střeva a podporuje volný a efektivní pohyb výkalů. Vláknina dále pomáhá udržovat zdravou střevní flóru, resp. podporuje vstřebávání toxických látek tím, že vytváří ve střevech houbovitou, gelovitou hmotu. Vstřebáváním tekutin odbourává a odstraňuje toxické exkrementy, které se usadily v řasách a záhybech tlustého střeva. Vláknina pomáhá také udržovat zdravou střevní flóru. Čisté tlusté střevo zabraňuje škodlivým bakteriím a parazitům, vyživovat se lidskou stolicí."
Je k mání na www.drnatura.cz
Já jsem užívala 2 balení a musím říct,že je to něco fantastického,jak funguje.Pokud budete mít nějaké otázečky,ráda odpovím...

Dr. Ducháč, 19. dubna 2007

M.Dunaj: Je velmi těžké odpovídat na takový dotaz. Asi nejlepší bude navštívit gastroenterologickou ambulanci. Váš stav normální není.

M.Dunaj, 19. dubna 2007

Dobrý den , prosím Vás o radu mám problém s vyměšováním .Nemusím na záchod tedy na vekou jak se říká třeba 3-5 dnů i když se normálně stravuji .Poté pokud už ucítím zvláštní bolest v oblasti zad nad pasem tak musím na záchod . Nevím přesně zda se jedná o krátkodobou záležitost nebo jde o vážnější problém .Pokud sním jen málo jídla již se mi zdá že jsem najezený a stále mám pocit nadýmání po každém jídle. Jsem z Olomouce a nejsem si jist zda je nutné toto léčit děkuji za odpověď

Dr. Ducháč, 14. dubna 2007

JUDr.Kořistka: Pane doktore, odpověď máte v mailu, který jsem Vám poslal.

JUDr.Kořistka, 21. března 2007

Dobrý den, obracím se na vás s následujícím dotazem. Jsem narozen v roce 1931, v roce 2005 jsem se podrobil operaci srdce, kde mi byl voperován dvojitý bypass. Od této doby trpím dle mého názoru chronickou zácpou - při nepoužití laxativ dochází k vyměšování pouze jedenkrát za 7 - 10 dní. Po laxativech dochází k jednorázovému vyprázdnění, následně opět dochází k zácpě. Užívám na srdce, tlak a bronchitidu tyto léky: lozap, anopyrin (100mg), sortis, euphyllin, sedacoron, betaloc, furon, helicid, spiriva a ventolin.Zároveň musím sdělit, že vzhledem k artritidě III.stupně mám omezený pohyb. Jsem si vědom, že zácpa může být i projevem vedlejších účinků léčiv - nicméně se domnívám, že mé potíže ve vyměšování mohou být i jiné příčiny. Prosím vás proto o váš názor, jakým způsobem mám dále postupovat. Jednorázové vyprázdnění mi neodstraňuje další vedlejší problémy s tím spojené - jako je nafouklé břicho, bolest v podbřišku,únava, bolest hlavy apod.Děkuji za váš názor JUDr.Koristka@seznam.cz

Dr. Ducháč, 20. března 2007

Sara: Omlouvám se za opožděnou reakci, ale selhala "technika".
Je obtížné odpovědět, neboť Vámi poskytnuté informace jsou dost omezené. Používání sené listu by však mělo být jen dočasným řešením. Je to návyková látka a její účinek časem klesá a i mechanizmus působení, "bičování" střevní peristaltiky, není z dlouhodobého hlediska vhodný.
Na dálku neporadím. Pokud jste z daleka napište mi na mail duchac(zavináč)fnkv(tečka)cz a pokusíme se to nějak řešit. Pokuk jste z Prahy a okolí, tak zavolejte a objednejte se.

Sara, 8. března 2007

Jsem pět let po úrazu páteře a od té doby mám zácpu.Každý druhý dem piju čaj ze seného listu-4 sáčky.
Vyzkoušela jsem už snad všechno a nic jiného mě nezabere.