Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » průjem

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

průjem

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Katka, 28. července 2016

Dobrý den, já mohu doporučit biopron junior pro děti a forte pro dospělé. Cestuji hodně kvůli práci a tak tyto léky v mé lékárničce nechybí. Já ani tak ne, ale můj prcek po konzumaci jiných léků na průjem trpěl bolestmi bříška. S těmito kapičkami ho bříško přestane i bolet, když má průjem. Také doporučuji hodně pít vodu nebo hořký čaj...

Dobromila, 4. července 2016

Karolína: Dobrý den, osobně si myslím, že byste měla zkusit probiotikum Biopron Forte. Já osobně jsem s ním měla výborné zkušenosti a už ho mám stále v domácí lékárničce. Pokud chcete nakupovat ve velkém můžete jako já využít valosun.com jedná se o přírodní lékarnu.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 22. dubna 2015

Váš příspěvek je zde již podruhé. Buď své "tajemství" zde odhalte nebo už nepište. Jinak Vás začnu mazat jako reklamu.
S pozdravem

Josef, 19. dubna 2015

Dobrý den,na problémy se zažíváním používám přírodní produkt a výsledek je úžasný. Kdyby jste měl někdo zájem, napište si o info na : svoby.josef@seznam.cz

Karolína, 14. března 2015

Dobrý den
prosím o radu, poslední měsíc mám hrozný průjem. Byla jsem u doktora a ten mi řekl, že je vše vpořádku. Ale průjem není vše co mě trápí, mám také hrozné větry. Když mám ten průjem nestihnu doběhnout ani záchod. Průměrně za jednu hodinu chodím asi 2x na WC. Předem děkuji za radu.

Jana 42 , 1.2.2015, 1. února 2015

Tři měsíce mě trápí průjem, byla jsem i na sonu jater a mám je v pořádku . Žádné léky nezabírají ,je něco co zabírá.

Marcela, 28. ledna 2015

A zkoušela si Laktobacily od Imunitu? Ty mě na zažívání pomohly nejvíc a ani nestojí moc.

Krista, 27. července 2014

Dobrý den. Před rokem jsem byla na laparoskopickém odstranění žlučníku - plný kamenů, do toho každý den nafouklé břicho, potíže s trávením. Nicméně operace mi v mém případě strašně pomohla, trávení v pořádku, mohu si dopřát vše na co mám chuť. Poslední dobou jsem ale měla problémy se střevy. Před čtvrt rokem jsem chytla (asi) střevní chřipku, 10 dní křeče, průjem. Vyléčila jsem to smectou, endiaronem a dietou. Potom jsem měla klid, ale poslední dobou každé ráno, hned po probuzení, musím letět na záchod. Průjem mám jen někdy, ale nepřijde mi normální hned po probuzení dostat křeče a letět na WC. Potom mám celý den zase klid. Na výtěry se chystám za týden. Budu ráda, když mi někdo poradí. Děkuji

Tomáš, 2. června 2014

Dobrý den.na prujem trpím často ale po návratu z egypta mam průjem celý den.po každém jídle.skrundani v břiše,křeče.poradte co stim.

Vladimír, 12. května 2013

Dobrý den, po každém nebo skoro každém jídle musím do půl hodiny ne velkou, často řídkou. V podstatě nezáleží, co sním, nejhorší je to ale po smaženém jídle. Tento problém mám asi 10 let.

Marie, 10. února 2013

Dobrý den, mám takový problém, že před dvěmi týdny jsem dostala průjmy provázené bolestí břicha a celkovou slabostí ještě v tom týdnu jsem dostala náhlé bodavé bolesti v oblasti břicha a tak jsem šla na různá vyšetření. Všechny včetně sona a RDG byli vpořádku, nyní mám bodavé bolesti po stolici která je světle hnědá až žlutá spíše průjmovitá, objevilo se mi tam i trochu krve. Cítím se celkově slabá. Poraďte prosím co y to mohlo být.

Taska, 12. listopadu 2012

Dobrý den, můj 22 letý syn má již několik let průjem s různou intenzitou (dlouho mi to neřekl, nepovažoval prý za důležité). Nechala jsem mu udělat vyšetření na alergie, gastro, krev, ale nic nezjisitli, vše má v normě. Mně to ale normální nepřijde, zvláště, když hned po jídle odchází na wc! Měří 172 a váží 62kg.

Thupten, 22. března 2012

ABA is considered American Strong Ale = you might want to do a reviaty pack,keep in mind though Rogue speciality beers typically only come in a larger bottleTo answer your question my fave is Dead Guy Ale it also comes in 12oz bottles

Alice, 12. března 2012

Dobrý den, už několik let mívám opakující se průjmy, ale zvláštní je, že pouze v domácím prostředí. Jakmile odjedu na pár dní pryč, průjmy většinou zmizí. Máme vodu z vlastní studny, nemůže tam být nějaký problém? Ostatní členové rodiny jsou bez potíží. Je možné, že by tam něco dráždilo jenom moje zažívání?

Dana, 8. března 2012

Dobrý den. Je mi 54.a již pár let mám průjem ,ale jdu tak 2x denně což by mi ani nevadilo, ale poslední dobou se mi stává že nedoběhnu. Stydím se za to a tak jsem zatím nevyhledala odbornou pomoc. A dá se s tím vůbec něco dělat ? Dana

Luďka, 2. března 2012

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, již od dětství jsem mívala průjmy, většinou po mastném jídle, poté mi to zhruba na čtyři roky přestalo a nyní se mi to opět vrátilo a trvá to již dva roky. S tím rozdílem, že nemohu vystopovat druh jídla, po kterém se mi to stává. Stolici mám minimálně 3x denně a v drtivých případech je velmi řídká. Jakmile však sním něco, co mi to vyvolává, mám stolici ihned po jídle. Vyhýbám se mastným a tučným jídlům, ale i tak se mi to stává. Nemohl byste mi, prosím, říci o jaký druh onemocnění by se mohlo jednat? Děkuji.

Surikata, 26. ledna 2012

Jakub: Já když mám problémy, začnu jíst jednou denně Enterol. Zabírá celkem rychle...

Jakub, 10. prosince 2011

Dobrý den, začal jsem mívat občas problémy s průjmem po jídle. Většinou je to po smaženém nebo hůře stravitelném jídle. Většinou jdu jednou po jídle a potom problémy nemám. Nevím jestli by to mohl být nějaké problém?

MUDr. Vítězslav Ducháč, 5. prosince 2011

Dobrý večer, rozhodně to nevzdávejte a ještě by bylo vhodné vyšetřit i štítnou žlázu.

lizz, 5. prosince 2011

Dobrý den, už asi rok (možná i déle, už si to přesně nepamatuji) mám průjmy. Kromě toho taky velmi často zvýšenou teplotu 37-37.5 a jsem unavená. V poslední době jsou stále častější (většinou mám tak 4 stolice denně, z nichž tak dvě jsou průjmové, ale někdy i osm). Snažila jsem si všímat, jestli je to horší s nějakým jídle, ale na nic jsem nepřišla. Ale docela špatně reaguji na alkohol. Kromě toho mám také posledních pár měsíců bolesti v podbřišku, většinou bodavou bolest v pravém, ale někdy i v levém nebo vprostřed. Prodělala jsem už mnoho vyšetření (kolonoskopie, sono, test na celiakii...) A v současné době už jsem se konečně dostala na gastroenterologii. Ještě mám přinést vzorek stolice a výtěr, jak mi bylo řečeno, kvůli bakteriím a parazitům (přišlo mi tedy docela zvláštní, že až teď, co už chodím po doktorech asi 2 měsíce). Já se ale bojím, že ani toto vyšetření nic neukáže a já budu muset jít na další velice nepříjemná vyšetření nebo mi řeknou, že je moje nemoc psychická.