Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » průjem

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

průjem

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Lucie, 27. června 2007

Je mi 24 let. Nikdy jsem prujmy netrpela, az posledni 2 roky. Zacalo to obcasnymi bolestmi bricha a prujmy. Tyto potize se zacali stupnovat. V posledni dobe uz mam prujem temer furt. Hned po jidle mam ukrutne bolesti a prujem. Hodne casto mam pocit nafoukleho bricha, i kdyz zrovna prujem nemam. Je to velmi neprijemne, radeji jsem prestala jist na ruznych akcich, protoze je pak vemi neprijemne travit cas na verejnych zachodcich.
Je to normalni? Mam se nechat vysetrit?

Dr. Ducháč, 31. května 2007

mz: může, bližší se dočtete na této adrese - http://www.ordinace.cz/clanek/salmoneloza/. Nicméně si myslím, že není. Teploty bych spíše přičítal dehydrataci. Krev ve stolici podráždění konečníku při opakovaných stolicích. Ve výše uvedeném odkazu se dočtete i jak dále postupovat.

mz, 31. května 2007

Již druhý den mám silný průjem,lékařka mi dala Reasec a Hylak,mám,ale silné křeče a krev ve stolici.Večer teploty kolem 38.Může to být salmoneloza?Nebo něco jiného?

Dr. Ducháč, 30. května 2007

mm: je velmi těžké odpovídat na Váš dotaz. Obtíže co popisujete jsou velmi obecné. Podle nich nelze určit Vaše onemocnění ani dát konkrétní radu. Úleva po Endiaronu napovídá o možné infekční příčině. Bylo by vhodné se svěřit svému lékaři. Dieta myslím bude neúčinná.

mm, 25. dubna 2007

dobrý den, mam takový problém, že mě čas od času bolí břicho a je mi na zvracení... prostě nevolnost.. k tomu mám průjem, ale už mě to trápí delší domu... někdy to poleví, jindy je to horší... nevím co s tim mam dělat.Vždycky si vezmu endiaron a je to lepší.nebo mam drzet dietu?poraďte ..děkuji

Dr. Ducháč, 31. března 2007

citadelka: Dobrý večer, pokud by se jednalo o střevní chřipku, tak Hylak je správná volba. Endiaron je antibiotikum které zničí veškerou bakteriální flóru a není v těchto případech indikován. O souvisloti Endiaronu při Coeliakii nevím, ale trochu jsem hledal na webu a nedoporučuje se. Další preparát, který by připadal v úvahu je Normix. Je to také střevní antibiotikum i antivirotikum. Opět jsem hledal na webu a našel 1 negativní zkušenost. Bez předpisu Vám ho ale nedají. Pokuste se na toto téma promluvit s p. doktorkou. Jinak dlouhodobý průjem může mít mnoho příčin a není vůbec jednoduché jej řešit, navíc když máte toto nepříjemné onemocnění. To je ale nad rámec možností tohoto příspěvku.

citadelka, 31. března 2007

Dobrý den. mám už 4 dny průjem a nevím co mám na to brat. Doktorka mi předepsala Hylak a mám pít hodně sladký čaje. A jinak jsem prý zdravá. Ale zdá se mi, že mám střevní chřipku, protože to ode mě chytnul i můj přítel ale už mu to přechází, protože si vzal Endiaron a mě ho doktorka zakázala brát. Asi kvůli tomu že mám bezlepkovou dietu a nemůžu ho nebo nevím. Vůbec nevím co mám dělat aby mi to brzy přešlo a byla zase zdravá. Prosím napište. Děkuji