Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » průjem

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

průjem

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

mz, 31. května 2007

Již druhý den mám silný průjem,lékařka mi dala Reasec a Hylak,mám,ale silné křeče a krev ve stolici.Večer teploty kolem 38.Může to být salmoneloza?Nebo něco jiného?

Dr. Ducháč, 30. května 2007

mm: je velmi těžké odpovídat na Váš dotaz. Obtíže co popisujete jsou velmi obecné. Podle nich nelze určit Vaše onemocnění ani dát konkrétní radu. Úleva po Endiaronu napovídá o možné infekční příčině. Bylo by vhodné se svěřit svému lékaři. Dieta myslím bude neúčinná.

mm, 25. dubna 2007

dobrý den, mam takový problém, že mě čas od času bolí břicho a je mi na zvracení... prostě nevolnost.. k tomu mám průjem, ale už mě to trápí delší domu... někdy to poleví, jindy je to horší... nevím co s tim mam dělat.Vždycky si vezmu endiaron a je to lepší.nebo mam drzet dietu?poraďte ..děkuji

Dr. Ducháč, 31. března 2007

citadelka: Dobrý večer, pokud by se jednalo o střevní chřipku, tak Hylak je správná volba. Endiaron je antibiotikum které zničí veškerou bakteriální flóru a není v těchto případech indikován. O souvisloti Endiaronu při Coeliakii nevím, ale trochu jsem hledal na webu a nedoporučuje se. Další preparát, který by připadal v úvahu je Normix. Je to také střevní antibiotikum i antivirotikum. Opět jsem hledal na webu a našel 1 negativní zkušenost. Bez předpisu Vám ho ale nedají. Pokuste se na toto téma promluvit s p. doktorkou. Jinak dlouhodobý průjem může mít mnoho příčin a není vůbec jednoduché jej řešit, navíc když máte toto nepříjemné onemocnění. To je ale nad rámec možností tohoto příspěvku.

citadelka, 31. března 2007

Dobrý den. mám už 4 dny průjem a nevím co mám na to brat. Doktorka mi předepsala Hylak a mám pít hodně sladký čaje. A jinak jsem prý zdravá. Ale zdá se mi, že mám střevní chřipku, protože to ode mě chytnul i můj přítel ale už mu to přechází, protože si vzal Endiaron a mě ho doktorka zakázala brát. Asi kvůli tomu že mám bezlepkovou dietu a nemůžu ho nebo nevím. Vůbec nevím co mám dělat aby mi to brzy přešlo a byla zase zdravá. Prosím napište. Děkuji