Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » Nadměrná plynatost

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

Nadměrná plynatost

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Simona P., 12. listopadu 2016

Dobrý večer, trpím neustále nadměrnou plynatostí. Velmi mě to trápí, protože odér je nepříjemný pro ostatní a nejsem schopna to zadržet, abych odešla a "vypustila" na místě, kde nikdo není. Každý den jím něco jiného, proto je pro mě těžké vypozorovat, po čem by to mohlo být. V poslední době hodně sportuji, ale nemyslím si, že to může mít vliv. Existuje pro mě nějaká rada? Pokud mám zajít za lékařem, kterým? Děkuji za reakci, SP

Lenka, 31. srpna 2016

Jsem po operaci střev a po antibiotikách mě postihla neskutečná plynatost. Ve dne i v noci. \po vyzkoušení všeho možného mi pomohl až endiaron.

Janda, 18. února 2016

Pokud člověk stráví den v kanclu, tak může nadýmání způsobovat i sezení - osobní zkušenost, píše o ní i server galenus.

Jitka, 4. listopadu 2015

Já jsem pravidelně ke kojení popíjela fenyklový čaj...ale stejně se synkovi rozjela kolika, že jsme nakonec šli k doktorce pro radu. Nasadili jsme kapky Espumisan a začali cvičit nožičkama..po pár dnech bylo vidět zlepšení. Cvíčime a kapeme dál, snad nás "prdíky" brzy opustí nadobro.

Lingeri, 3. listopadu 2015

Espumisan za mne ano, začala jsem ho brát v těhotenství a pomohl mi. Tak jsem pak neváhala a pořídila i kapičky pro mrně, proti kolice, a taky dobrá zkušenost, dávala jsem pravidelně a kolika se vůbec nedostavila. :)

Hondula, 24. září 2015

Na Espumisan jsem narazila v těhotenství, když mě začaly trápit problémy s nadýmáním. Prý je to v těhotenství běžné. Doktorka mi poradila Espumisan, a protože to zabralo, koupila jsem kapičky rovnou i pro miminko na koliku. Dávala jsem pravidelně od třetího dne a kolika se nedostavila, takže super, za mne palec nahoru.

babajaga, 28. června 2015

Pavla: delejte si sedaci koupele z dubove kury pomahato na 100%

Antonín Hermann, 19. května 2015

Začalo to zvýšenou teplotou (37.3) a průjmem.Začal jsem držet dietu a užívat ENDIARON po 4 dnech průjem polevil a dostavila se větší plynatost (z těla vychází ústy i řítním otvorem) dnes při prdění jsem zjistil,že v míse je krev. Nikdy jsem tyto potíže neměl.Na vyšetření žaludku jsem byl před půl rokem a bylo negativní. DĚKUJI ZA RADU

Ondřej K, 9. května 2015

Dobrý den, Nikolo. Hlavně bych upozornil, abyste nevystavovala vaše prdění vůči svému dítěti! Prdy po porodu bývají často toxické, hlavně pro děti ve věku 0-3.

Nikola, 4. února 2015

Dobry den, mam 6 mesic po porodu a stale trpim zvysenou plynatosti, vetsinou vecer - kazdy den. Co s tim mohu delat?Dekuji za odpoved

Radek, 16. ledna 2015

Moje prdědní už fakt přestává být sranda.
Prdím fakt pořád, mohl bych prdy používat jako tečku za větou.. nebo prdět morseovku a nemluvit.. Kromě toho, ten puch se už fakt nedá. Zcela vážně jsem přemýšlel, že si od židle u PC vyvedu trubici ven z okna abych to tady nemusel dýchat, vždyť to musí být jedovaté...

Bohužel mám v rámci léčby poruchy soustředění od doktora předepsanou denní dávku čočky, takže by se mi hodilo nějaké alternativní řešení.
Kolik stojí to deoprádlo a kde ho pořídím?

Děkuji

Honza R, 12. prosince 2014

Taky jsem prděl a smrděl kudy jsem chodil, dokud jsem nenatrefil na zajímavý produkt. Deodorační spodní prádlo.

Moc sem tomu nevěřil, hlavně když tam psali že filtruje zápachy z prdů. No zkusil jsem a udělal nákup na myshreddies.cz. Teď už si můžu prdnout bez toho, abych se hanbou propadl, protože zápach z prdů není díky tomuto prádlu vůbec cítit.

DAGMAR, 3. prosince 2014

Libuš: Dobrý den děkuji za ip na Espumisan.Já mám ty samé problémy prdím kukdy chodím co krok to prd.Navíc je to promě nepříjemné protože to i nepříjemně zavání jak by hnilo někde nějaké maso.Stydím se jezdit na dovolené i výlety.Děkuji.

kamilka, 14. listopadu 2014

nejvíc mi na nadýmání zabral po zkoušení všeho možnýho až espumisan...tabletky nezapomínám nikdy s sebou..ani na dovolenou.

Marian, 7. listopadu 2014

Doma se se mnou už nedalo vydržet,styděl jsem se doma,ale i v práci...na plynatost a nadýmání jsem začal brát Espumisan a je to o mnoho lepší...beru teda zatím týden pravidelně,ale určitě nepřestanu...cítím se mnohem líp a i manželka mě chválila...

Lenka, 6. listopadu 2014

Dobrý den, máte někdo zkušenost s Espumisanem či Degasinem? Který je účinější na nadýmání a za jak dlouho působí? Děkuji za názory

Uriel, 3. listopadu 2014

Libuš: A jak dlouho ho berete a kolik? Já si nechal dávkování upravit od doktora a musím říct, že mi Espumisan zabral, ono to asi chce zkoušet, vytrvat a hlavně poradit se s lékařem.

Libuš, 30. října 2014

Zdravím,já prdím kudy chodím,co krok to prd a je to hrozné.Nemohu se nikam vydat na návštěv a v práci chci pracovat na samotce,abych nikoho neobtěžovala.Espumizan nepomáhá.

marek, 27. října 2014

já už jsem byl úplně zoufalej..plynatost mě trápí hodně, když jsem doma, tak to tak moc neřeším, ale když jsme třeba někde ve společnosti nebo někde, tak to bylo fakt peklo..ale začal jsem užívat tabletky espumisan a zabrali dobře..mám je skoro furt s sebou a úleva přichází naštěstí rychle

MUDr. Vítězslav Ducháč, 23. října 2014

Uršula: díky za Vaši odpověď a posouzení příspěvku Alana.