Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » kolonoskopie

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

kolonoskopie

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Růžena, 9. října 2011

Majs:
První příspěvek tohoto typu, který jsem četla. To psychický ponížení, potupa... Chodím kvůli tomu na psychiatrii, nemůžu se z toho ponižujícího zážitku dostat.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 19. září 2011

Eva: melo by stacit rano. kafe muzete. (pis
u z mobilu)

Eva, 19. září 2011

Vážený pane doktore,prosím o radu -pokud mám zítra 20.09.2011 nejdříve vyšetření na defekografii,zda už mám použít roztok YAL,nebo až večer a ráno? Pokud mám vyš.až v 11hodin?Děkuji za odpověď.Snad se mi odpověď dostane včas.Nashledanou.Ráno si mohu dát kávu?

Tomáš, 11. září 2011

Osobně jsem měl z koloskopie docela obavy. Ohlasy na webu jsou většnou negativní. Jsem rád, že moje zkušenost je opačná. Asi je to individuální záležitost, ale také je to o přístupu lékaře. Po "oblbovací injekci" bylo vyšetření úplně bezbolestné. Jediným doprovodným pocitem bylo nadýmání po výkonu, ale to souvisí s průběhem vyšetření. Pro všechny z ostravska mohu tedy doporučit vyšetření v ordinaci Gastro-Med, Poruba. MUDr. Anděl a jeho zdravotní sestra jsou profesinálové. Žádné zbytečné otálení, ale zároveň maximálně lidský přístup. Za 15 minut je vše hotovo.

MUDr. Vítězslav Ducháč, 2. srpna 2011

Jan : Kolonoskopie je mnohem přínosnější. Indikací k irrigografickému vyšetření ubývá. U pravostranné kýly není obvyklé, aby postižený měl obtíže s vyprazdňováním, proto jste byl na kolonoskopii, z mého pohledu, doporučen správně.

Jan , 31. července 2011

MUDr. Vítězslav Ducháč: MUDr. Vítězslav Ducháč: V průběhu existence pravostranné tříselné kýly se přidaly potíže s pravidelností a ztíženého vyprázdnění(nutno tlačit,chybí spontánnost).Byla mi doporučena jako předoperační vyšetření kolonoskopie,nestačilo bylo provést prvotně irrigografii?

Honza1, 26. října 2010

Na kolonoskopii jsem byl dnes a naprostá spokojenost s personálem a celou procedurou. Jediná bolest byla spůsobena zaváděním jehly do žíly..... Opravdu se není čeho bát. Byl jsem na tom už podruhé a chci uklidnit každého koho to teprve čeká.

jan, 13. října 2010

Miki: Jenom jestli si nepleteš kolonoskopii s rektoskopií Já byl na kolonoskopii 50 minut (110 cm) a bolestí jsem nemohl v každám větším ohybu střeva a to i s injekcí

MUDr. Vítězslav Ducháč, 7. září 2010

Ilona: Dobrý den, za tohoto stavu rozhodně nejdříve je vhodné provést RTG vyšetření irrigografii, která velmi dobře ukáže jaká je průchodnost. Teprve až podle nálezu je teoreticky možné provést i kolonoskopii.

Ilona, 7. září 2010

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli po pěti gynekologických operacích je možné dělat kolonoskopii.Mám srůsty mezi střevy a po poslední operaci kdy mi odebrali dělohu se mi udělaly tři cysty mezi střevními kličkami často mívám bolesti břicha ,ale další operace mi nedoporučují ,protože bych mohla mít vývod.Bojím se aby mi s těch cyst nevznikl nádor tak nevím co dál .Děkuji za jakoukoliv radu Ilona

Petra, 29. srpna 2010

Byla jsem na kolonoskopii v Brně na Žluťáku a měla jsem šílený strach.Dostala jsem injekci na uklidnění, vyšetření proběhlo bez bolestí, jen s pocitem tlaku v břiše. Čekala jsem něco hrozného,ale nemusíte se vůbec bát.Paní doktorka i sestřičky byly v pohodě a na všechny moje otázky odpověděly. I menší pohlazení potěšilo. Příště jdu zase na Žluťák.

Marie, 4. června 2010

Dne 31.5.2010 jsem byla na kolonoskopii.Chtěla bych uklidnit všechny pacienty,kteří se na toto vyšetření teprve chystají.Vůbec to nebolí,jak tady někteří píší,Jde jen o občasný tlak v břiše hlavně v místě kliček.Vyšetření jsem podstoupila bez injekce a trvalo asi 35 minut.Takže se nebojte a nedejte na žádné povídačky o tom,jak to bolí a jak budete řvát bolestí.Hlavně tlak vždy zhluboka prodýchejte a bude to OK.Některým z nás asi dělá dobře strašit ostatní.Takže hlavu vzhůru a nebojte se.

Miki, 3. června 2010

Dnes je 3.6.2010 a byl jsem na kolonoskopii v EGK Praha. Původně odezření na kýlu ale boule na podbřišku byla něco jiného, tak jsem musel na toto vyšetření. Nevím co tu fňukáte. Zvládl jsem to celé bez injekce (to je jediné co nesnáším) tak tu nestrašte spolupacienty, kteří se na toto normální vyšetření chystají. Ano, je to pro chlapa trochu ponižující, ale je to taky naše ješitnost, že. Tak tu nestrašte kecama, jak to bolí a podobně. Je to nepříjemné, když se dostává kolonoskop přes první kličku, to ano. Cítil jsem nepříjemný tlak, ale né bolest. To ani náhodou. Sestra mi mačkala dlaněma břicho, aby se to lépe posunovalo. Jestli máte někdo strach a chcete si o tom pokecat, tak mi napište na dreyfuss@seznam.cz Vyšetení ukázalo, že jsem naprosto o.k. a tu úlevu z této zprávy přeji všem co na to jdou. Celé to trvá asi 5-7 minut a můžete na to koukat na obrazovce.

Lála, 12. května 2010

Souhlasím s Vámi, je to mučení a hlavně nechoďte do Vojenské nemocnice v Brně, tam se k tomu bolestivému zákroku přídá i sprosté jednání zdejší zdravotní sestry. Místo injekce proti bolesti Vám pichnou nějakou náhražku, po které ani nezývnete. Už vím proč tolik lidí umírá na rakovinu střeva, bojí se vyšetření, které v některých nemocnicích je skutečně pod přispáním. Vojenská nemocnice se poslední roky velmi zhoršila k přístupu k pacientů, hlavně, že platíte.

Majs, 24. března 2010

V neděli už jsem nevečeřel, v pondělí v poledne jsem začal pít Fortrans, je lepší si to osladit citrónovým sirupem, když je to kyselejší tak se to dá pít. Vypil jsem 2,5l, pil jsem to do 22 večer a do 0.30 jsem chodil na záchod pak už dobrý a spánek.
Druhý den kolem 11 hodiny jsem šel do ordinace. Svlékl se do naha a dostal oblek s dírou od zadku dolů. Toto byla moje první návštěva nemocnice.

Lehl jsem si na levý bok, pokrčil nohy, do ruky mě něco zapíchly a nechali to tam. Potom sestra povídá že doktor musí zkontrolovat prstem a dost mě teda bolelo když mě tam ten prst vrazil, velice nepříjemné fakt megaprst, pardon, fakt poprvé v nemocnici. Potom mě sestra něco stříkla do toho co mě nechala zapíchlé v ruce a já jsem koukal na obrazovku jak se to ve mě posunuje a moc toho teda neviděl, potom mě jakoby začíná vypadávat paměť. Pamatuju si bolest na levé straně břicha, dala se vydržet, jen jsem zabručel, pak si pamatuju že mě něco strašně zabolelo na pravé straně břicha nahoře a to jsem teda zařval bolestí, přiskočila hned sestra a ještě něco mě stříkla, pak už moc nevím jen že doktor říká že hotovo a přišla sestra a něco mě vrazila do zadku, nějakou trubičku a nechali mě tam chvilku ležet. Trvalo to asi 45 minut od vstupu do ordinace než mě odvezli na odpočívárnu, kde jsem se podíval na hodinky.

Takže když tady čtu příspěvky tak musím říct podle mě to fakt dost bolí a je to neuvěřitelně nepříjemné a ponižující a že člověk křičí bolestí to je fakt mučení.
Když tam fakt nemusíte tak tam snad radši nechoďte, můj výsledek je dobrý a jsem zdravý, po psychické stránce musím říct jsem vyřízený.
Připadal jsem si jako maso na běžícím páse, zas další co má strach tak mu ukážem, fakt jsem nečekal že už poprvé na vyšetření v nemocnici budu řvát bolestí. Přestože mám sem tam bolesti u slepáku a na tomhle vyšetření jsem byl kvůli tomu, jestli mě slepáka vyndat nebo ne, musím říct že už do nemocnice nepůjdu, na to fakt nemám odvahu.
Poté co jsem byl odvezen na odpočívací pokoj jsem se oblékl a na recepci jsem se sestrou šel za doktorem a dal jsem mu papír že na svoji odpovědnost odcházím. Motal jsem se teda po těch injekcích celkem dobře, ale po takové hrůze jsem doslova utekl pryč.

Anet Vránová? , 16. března 2010

Klára : Klára : já ne nevím jak tady ta druhá slečna já nic podobnýho neměla .. maximálně angínu :-D jsem z LOMNICE u Sokolova a ta druhá slečna nevím , ale zaráží mě to

Anet Vránová? , 16. března 2010

celkem náhodou mi přítel poslal odkaz na tyto stránky, a v celku by mě zajímalo kdo použil mé jméno.. Buď shoda jmen nebo si někdo dělá srandu... ROzhodně já Aneta Vránová z Karlovarského kraje jsem nikdy žádné problémy neměla..

Klára , 25. ledna 2010

Aneta Vránová: nejsi ze Sokolova? :D

MUDr. Vítězslav Ducháč, 17. května 2009

LINDA: Nechápu Vaši ironii. Můžete mi to věřit, ale také nemusíte, ale jediné co mi tato aktivita přináší jsou pacienti do ambulance. A jelikož pracuji ve státním zařízení, tak si finanční odměnu včetně služeb můžete přečíst v novinách.

LINDA, 17. května 2009

OPRAVDU MAZANE PANE DOKTORE A HLAVNE TO ZADARMO ZE MUDr. Vítězslav Ducháč: