Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » bolest konečníku

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

bolest konečníku

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

Marty, 8. srpna 2013

Ivana, Tábor: Vážená paní Ivano, tedy prošel jsem komplet celou diskusi a pátral po nalezení léčby na můj problém, bohužel bezvýsledně, tedy zde vaše připomínka není na místě, pokud mluvíte o dobré vůli měla by jste se chytit za nos vy, dobrá vůle znamená alespon odkaz na něco co vám může pomoci, ale ne mlčení, nebo alespon odpověd.. nevim nebo něco v tom smyslu. Takto si připadáte jako že váš problém nikoho nezajímá. V neposlední řadě prosím než někoho budete soudit, zkuste si projít hystorii problému o kterém píši a když víte v čem je jádro problému najděte mi řešení. Ono každého něco trápí, proto jsme tady, ale jen někomu se dostane odpovědi, když to tak pročítám někdy bohužel dost arogantní, zkuste se vcítit do druhých a pak mluvte, vám bylo odpovězeno? Svůj problém ste vyřešila? Pokud ano tak být váma mlčím. Přeji vám jen to nejlepší a zdraví, ale také trochu soucitu a rozumu.

Ivana, Tábor, 25. července 2013

Soukup, marty
Je mi hamba toto tady číst. Tyto stránky jsou dobrá vůle pana doktora. Věnuje tomu svůj volný čas a jak se zdá, dobrá vůle je po zásluze potrestána. Nemyslíte snad vážně, že se budete otírat o odbornou a kvalifikovanou péči doktora Ducháče. Co vím, donedávna se věnoval studiu, které úspešně zakončil. Vzdělával se i v zahraničí a my jen můžeme být rádi, že nám tam neutekl jako ti "skutečni" o kterých píšete. Mohli byste alespoň psát slušně a s pokorou. Každý trochu inteligentní člověk, který si přečte články v poradně si už dokáže najít odpověď na své problémy sám. Je tu jen pár dotazů na které stojí odpovídat, jinak se to vše opakuje a tak se ani nedivím, že pan doktor některé dotazy nechává bez odpovědí. A pánové, pokud doktor Ducháč neumí léčit, tak si jeďte do zahraničí za těmi "skutečnými", o kterých si myslíte, že to umí. Doufám, že se chytíte za čumák a místo osočování a psaní blábolů si přečtete články z poradny. Zdravím Vás a přeji hodně zdravi.

marta krystofova, 24. července 2013

Dobry den obracim se na Vas o radu jakemu vysetreni bych se mela podrobit.Uz asi 30 roku mam opakovane bolestive tlaky v oblasti konecniku a pupku.Jsem po operaci pupecni kyli I hemeroidu jiz 15 let a bolesti se stale objevuji,zhruba 10krat do roka nemuzu urcit po cem .Nekolikrat prijdou bolesti ve spanku nekdy po vyprazdnovani ale vetrinou kdyz jsem klidu treba sedim .Na vysetreni jsem byla nekolikrat ale nikdy nic nenasli,mam starch jsou to silne bolesti trvajici 20-30 min pak sami prestanou potom jsem I 2dny uplne vycerpana.Dekuji za odpoved

SOUKUP, 17. července 2013

VIZITKA ODBORNÉ A KVALIFIKOVANÉ PÉČE A PŘÍSTUPU U NÁS, KDYŽ VŠICHNI SKUTEČNÍ LÉKAŘI UTEKLI DO ZAHRANIČÍ, ABY NEBYLI TOHODLE SOUČÁSTÍ!!!!!!

marty, 17. července 2013

SOUKUP:
Souhlasim s vámi pane Soukup, člověk by nečekal že mu odpoví hned, ale po nějakém čase by mohli alespon napsat, není v našich silách váš problém řešit. Tento přístup se mi zdá velice arogantní a pan doktor.. Ducháč by se měl zamyslet jestli tedy toto forum vést, psal sem sem už to budel půl roku, ale bez odpovědi.., tedy doufám pane doktore, že až jednou budete ve stejných problémech jako mnozí zde, tak se na vás taky někdo hezky vysere jako vy na nás. Já chápu že těch dotazů je hodně, ale uvědomte si že se na vás mnozí obracejí jako na jednu z posledních možností, nebo alespon s prosbou o nový pohled na věc, pokud toto neumíte, neumíte ani léčit.

SOUKUP, 13. července 2013

SOUKUP: DÍK ZA ODPOVĚĎ. KTEŘÍ ŠMEJDI PROVOZUJÍ TYHLE STRÁNKY, TO BY MĚ ZAJÍMALO!

SOUKUP, 4. července 2013

DOBRÝ DEN,
MÁM ČERSTVĚ ZAHOJENOU FISURU, ALE STÁLE PŘETRVÁVÁ SEVŘENÍ KONEČNÍKU, KTERÉ TRVÁ UŽ MĚSÍC A ZPŮSOBUJE MI ZAŽÍVACÍ OBTÍŽE.

CO BY JSTE MI PORADILI PRO UVOLNĚNÍ SVĚRAČE?

P. SOUKUP

NOVAK, 4. července 2013

D

tomas, 9. dubna 2013

Tonda: jak to u Vás dopadlo? pocituji obdobné potíže

MUDr. Vítězslav Ducháč, 15. března 2013

Alena: Dobrý den. Vzhledem k nejvyšší frekvenci obtíží v noci bych za základní problém viděl obtíže s bederní páteří a nevhodná madrace v posteli.

Alena, 14. března 2013

Od 40 let po HE mám silné bolesti v oblasti konečníku a kostrče,přichází nejvíce v noci,jsou velmi urputné,pomáhá mi zavedení čípku,ale ještě několik dní mě bolí konečník a podbřišek.Bolest je nesnesitelná,tyto problémy mám již 18 let nevím jak se jich zbavit

Kozderková, 31. ledna 2013

{Dobrý den čtvrt rku si nemohu sednou, tlak na stolici ,úzká stolice, před 4 roky pásový opar na nervech S1 a S2, problémy nastaly po podvázání 11 hemeroidů a přeléční boreliozy ATB. Kostrč ne postherpeticá neuralgie? Děkuji$petr c.:1568$}:

HIT, 16. ledna 2013

Skuste si precitat o histaminovej intolerancii. Histamin ovlada hladke svalstvo, sposobuje nutkanie na stolicu aj moc, menstruacne bolesti, a tipujem aj bolesti konecnika.

Jarek, 26. listopadu 2012

Mám již půl roku takový problém. Mám bolesti v bederní páteři, na rtg nález- nepatrná sinistroskoliosa, osteochandrosa plotének L 4-S1, se zúžením štěrbin a deform. změnami, lehké centrální prolapsy disků difuzně. Kromě toho mám pálení v konečníku. byl jsem na kolonoskopii a anoskopii. Vše v pořádku. Lékař, který mi prováděl kolonoskopii mi sdělil, že to pálení bude nejspíš od bederní páteře. je to možné a jak se s tím porvat

Žaneta, 2. října 2012

Dobrý den, moje 8letá dcera si poslední dobou stěžuje na bolest konečníku. Na začátku jejích potíží jsem si myslela, že je to spíše psychická záležitost, že žárlí na mladší dvouletou dceru. Měli jsme s tím trochu problémy. Nyní se ta bolest opakuje dost často, nejprve si myslela, že nemůže na velkou, ale s tím problémy nemá. Stěžuje si na bolest již každý den, dokonce se budí i v noci. krev ve stolici nemá a konečník má v pořádku. Děkuji za odpověd

Maršálek, 1. září 2012

tomas: zatím žádná odpověď, pokud by ses dobral k nějaké informaci, tak dej vědět

ještě bych dodal že bolest se objeví někdy i při chůzi

tomas, 30. srpna 2012

Maršálek: aj si uz dostal nejaku odpoved ? mam take iste problemy ako ty.

Maršálek, 12. srpna 2012

Dobrý den, už roky mám bolesti konečníku. Na nějaký čas mi pomohla operace kostrče (manipulace kostrče) ale po vetší fyzické námaze se to zase zhoršilo. Poprvé se bolest objevila, když se mi chtělo na wc a nebyla možnost, tak jsem to v sobě udržel a druhý den při stolici jsem ucítil velkou bolest. Pak se to uklidnilo ale později se bolest projevovala častěji hlavně při fyzické práci, při sezení, při stolici apod. Rektoskopie a kolonoskopie nic neukázala. V posl. době začínám mít pocit jestli se při tom zadržení stolice nestalo něco se svěračem nebo nějakými svaly v okolí, popřípadě něčím jiným v těch místech (neznám anatomii). Poradíte mi? Mimochodem další manipulace kostrče mi již nepomohla, takže to byla asi souhra náhod při té první operaci.

miroslav, 29. července 2012

boli mne konecnik a taki palini co stim ma delat

Libor S., 14. července 2012

Dobrý den,
již cca 10 let mám stále obdobné problémy. Pálení ke konci střev, stolice pevné kuličky , žluté barvy s mírným hlenem. Za tuto dobu jsem zažil asi 4 kolonoskopie a 2 gastroskopie a radu ultrazvuků a vyšetření bez nalezení jakéhokoliv vysvětlení. Zkusil jsem i bezlepkovou dietu i bez laktozy cca 2 měsíce. A výsledek stále stejný. Probiotika i jakékoliv diety nemají žádný vliv. Jinak jsem často unavený, snížená imunita , občas hubnutí , deprese. Zkusil jsem toho dost ale stále nemůžu najít podstatu problému. Můžete mi pomoct nějaký novým nasměrováním? Nemám prakticky žádné větry ani křeče,ale stále stejné je že stolice jsou pevné kuličky obvykle žluté a plavou v míse. Střeva ke konci pálí. Stolice tak 1x 2x denně. Na kuličkách stolice je občas hlen. Děkuji za jakékoliv informace , které by mě posunuli k nalezení podstaty. Děkuji. LiS