Nacházíte se:

Defekace.cz » Radíme si » bolest konečníku

Poradna

Tato poradna poskytuje prostor pro Vaši vzájemnou výměnu informací a zkušeností a na dotazy k nám lékařům, týkající se chronických (dlouhodobých) problémů s vyprazdňováním. Tématem poradny nejsou náhle vzniklé (akutní) obtíže a problémy týkající se dětí, které nelze efektivně řešit jinak, než návštěvou lékaře.

Vzhledem k narůstajícímu počtu obdobných dotazů jsou některé odpovědi již zpracovány souhrnněji a zařazeny do sekce Nejčastější dotazy. Vaše nápady a názory ohledně webu samotného rádi uvítáme v sekci Náměty a připomínky.

bolest konečníku

Nový příspěvek
*core_text.captcha
Vygenerovat nový obrázek

NOVAK, 4. července 2013

D

tomas, 9. dubna 2013

Tonda: jak to u Vás dopadlo? pocituji obdobné potíže

MUDr. Vítězslav Ducháč, 15. března 2013

Alena: Dobrý den. Vzhledem k nejvyšší frekvenci obtíží v noci bych za základní problém viděl obtíže s bederní páteří a nevhodná madrace v posteli.

Alena, 14. března 2013

Od 40 let po HE mám silné bolesti v oblasti konečníku a kostrče,přichází nejvíce v noci,jsou velmi urputné,pomáhá mi zavedení čípku,ale ještě několik dní mě bolí konečník a podbřišek.Bolest je nesnesitelná,tyto problémy mám již 18 let nevím jak se jich zbavit

Kozderková, 31. ledna 2013

{Dobrý den čtvrt rku si nemohu sednou, tlak na stolici ,úzká stolice, před 4 roky pásový opar na nervech S1 a S2, problémy nastaly po podvázání 11 hemeroidů a přeléční boreliozy ATB. Kostrč ne postherpeticá neuralgie? Děkuji$petr c.:1568$}:

HIT, 16. ledna 2013

Skuste si precitat o histaminovej intolerancii. Histamin ovlada hladke svalstvo, sposobuje nutkanie na stolicu aj moc, menstruacne bolesti, a tipujem aj bolesti konecnika.

Jarek, 26. listopadu 2012

Mám již půl roku takový problém. Mám bolesti v bederní páteři, na rtg nález- nepatrná sinistroskoliosa, osteochandrosa plotének L 4-S1, se zúžením štěrbin a deform. změnami, lehké centrální prolapsy disků difuzně. Kromě toho mám pálení v konečníku. byl jsem na kolonoskopii a anoskopii. Vše v pořádku. Lékař, který mi prováděl kolonoskopii mi sdělil, že to pálení bude nejspíš od bederní páteře. je to možné a jak se s tím porvat

Žaneta, 2. října 2012

Dobrý den, moje 8letá dcera si poslední dobou stěžuje na bolest konečníku. Na začátku jejích potíží jsem si myslela, že je to spíše psychická záležitost, že žárlí na mladší dvouletou dceru. Měli jsme s tím trochu problémy. Nyní se ta bolest opakuje dost často, nejprve si myslela, že nemůže na velkou, ale s tím problémy nemá. Stěžuje si na bolest již každý den, dokonce se budí i v noci. krev ve stolici nemá a konečník má v pořádku. Děkuji za odpověd

Maršálek, 1. září 2012

tomas: zatím žádná odpověď, pokud by ses dobral k nějaké informaci, tak dej vědět

ještě bych dodal že bolest se objeví někdy i při chůzi

tomas, 30. srpna 2012

Maršálek: aj si uz dostal nejaku odpoved ? mam take iste problemy ako ty.

Maršálek, 12. srpna 2012

Dobrý den, už roky mám bolesti konečníku. Na nějaký čas mi pomohla operace kostrče (manipulace kostrče) ale po vetší fyzické námaze se to zase zhoršilo. Poprvé se bolest objevila, když se mi chtělo na wc a nebyla možnost, tak jsem to v sobě udržel a druhý den při stolici jsem ucítil velkou bolest. Pak se to uklidnilo ale později se bolest projevovala častěji hlavně při fyzické práci, při sezení, při stolici apod. Rektoskopie a kolonoskopie nic neukázala. V posl. době začínám mít pocit jestli se při tom zadržení stolice nestalo něco se svěračem nebo nějakými svaly v okolí, popřípadě něčím jiným v těch místech (neznám anatomii). Poradíte mi? Mimochodem další manipulace kostrče mi již nepomohla, takže to byla asi souhra náhod při té první operaci.

miroslav, 29. července 2012

boli mne konecnik a taki palini co stim ma delat

Libor S., 14. července 2012

Dobrý den,
již cca 10 let mám stále obdobné problémy. Pálení ke konci střev, stolice pevné kuličky , žluté barvy s mírným hlenem. Za tuto dobu jsem zažil asi 4 kolonoskopie a 2 gastroskopie a radu ultrazvuků a vyšetření bez nalezení jakéhokoliv vysvětlení. Zkusil jsem i bezlepkovou dietu i bez laktozy cca 2 měsíce. A výsledek stále stejný. Probiotika i jakékoliv diety nemají žádný vliv. Jinak jsem často unavený, snížená imunita , občas hubnutí , deprese. Zkusil jsem toho dost ale stále nemůžu najít podstatu problému. Můžete mi pomoct nějaký novým nasměrováním? Nemám prakticky žádné větry ani křeče,ale stále stejné je že stolice jsou pevné kuličky obvykle žluté a plavou v míse. Střeva ke konci pálí. Stolice tak 1x 2x denně. Na kuličkách stolice je občas hlen. Děkuji za jakékoliv informace , které by mě posunuli k nalezení podstaty. Děkuji. LiS

Kamila, 13. července 2012

Dobrý den pane dokore,
mám naprosto stejné potíže jako paní Hanka ( dotaz z 11.července ), i s těmi psychickými potížemi, já už ani nikam nechodím. Problémy s vyprazdňováním mám co si pamatuji. Nedokáži se vypráznit najednou, dojdu si na WC a třeba za 20min potřebuji akutně znova. Nyní mám zaměstnání, ve ktrém si nemohu svévolně zajít na wc kdykoli potřebuji a tak jsem se začala násilně opakovaně nutit do stolice jetě před odchodem do zaměstání. Tím začaly mé potíže, tlak v konečníku, pocit na stolení...mám to celý den. Mé problémy trvají téměř dva měsice. Jsem z toho nešťastná a budu velice ráda a vděčná za Vaši radu. Děkuji

Hanka¨, 11. července 2012

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám poslední dobou časté potíže: mám pocit tlaku na konečník a tím často chodím na stolici, většinou ránio jak se probudím jdu na záchod normálně ale po té přibližně za pul hodiny jdu znova ale už to neni normální stolice ale takova řidčí,mám pocit že nemůžu vyjít ani pořádně ven, bojím se že budu potřebovat na wc.ty pocity tlaku jsou skoro celý den.nevím co mám dělat jestli je to pouze například psychická záležitost nebo ne.Děkuji Vám za jakoukoli odpověď.

Silvia, 10. července 2012

MUDr. Vítězslav Ducháč:
Dobrý den pane doktore, velmi Vám děkuji za tak rychlou odpověď. Jak jsem psal, že zabírá Algifen, bohužel už mi nepomáhá ani ten :(. Byla jsem toto úpondělí a předmin. pondělí na kontrole, kde mne dr. ani neprohlédl. Potíže se trošku zlepšily, ale dnes po vyprázdnění, kdy byla stolice poněkud objemnější ( může to způsobit větší množství melounu? ), se bolest opět dostavila. Nezabarala ani masáž, při masáži pociťuji bolest v okolí svěrače, jakoby pouze na jedné straně a mám pocit, že mám jakoby v konečníku nějaký maličký výrustek, který nebolí. Jinak pan doktor mě poslal k neurologovi, že by se mohlo jednat o poškození nervů a že tím, se to jiýž chirurgiee netýká. Přijde mi to poněkud zvláštní, ale ráda bych znala i Váš názor, jestli se tam opravdu objednat. nejraději bych navšívila Vás, ale jsem z Brna, takže pokud by jste mi doporučil někoho z Brna, byla bych moc ráda. Ještě bych se chtěla zeptat na to poškození svalů pánevního dna. Zítra jdu navštívit svého gynekologa a určitě se optám na Indometacin, ten mi byl aplikován již po prvním porodu, kdy jsem měla v šití zánět a opravdu mi ulevil. Ještě jednou vám velmi děkuji za rychloéu odpověď.
Silvia

MUDr. Vítězslav Ducháč, 9. července 2012

Silvia: Dobrý večer, obávám se, že těch problémů bude více. Nepochybuji, že jednou z obtíží bude trhlina neboli fisura. Proč Vám ale nezabírají lokálně aplikované látky (Mezokain) to mi není zcela jasné. To źe Vám zabírá Algifein je známkou, že jednou z příčin bolestí může být i "křečovité stažení" svalů, pravděpodobě zevního svěrače nebo i svalů pánevního dna, které bohužel mohly být při porodu poškozeny také. Tento křečovitý stah může kompenzovat právě toto poškození.
Mělo by se Vám ulevit po lokální aplikaci tepla. Asi by Vám ulevil i Indometacinový čípek, ale v tuto chvíli nevím jak se snáší s kojením. Látka i když se podává lokálně, tak přestupuje do organizmu a působí i celkově. Pokud fungují masáže, tak si je dělejte i preventivně. Péče o měkkou stolici je s výhodou, ale průjmovitá a frekventní stolice je také na škodu. Rozhodně se ale pravidelnému vyprazdňování nevyhýbejte. Obtíže by to výrazně zhoršilo.
Určitě bych výhledově doporučil ultrazvukové vyšetření svěračů. Dejte vědět jak bojujete ..

Silvia, 7. července 2012

Dobrý den, pane doktore, touto cestou bych Vás velmi chtěla poprosit o radu a pomoc. Jsem měsíc po porodu, kdy jsem, nevím proč, nebyla nastřižena, ale natržena a zřejmě při tom došlo k nějakému poranění konečníku. V podstatě měsíc, mě trápí návalové bolesti, které se nedají ani popsat, ale dochází to tak daleko, že se mi chce od bolesti zvracet.Na pohotovosti mi lékař diagnostikoval trhlinu a doporučil hema gel, před tím jsem používala krém a čípky procto glyvenol a dubovou kůru v gelu, nepomohl ani hema gel ani tyto preparáty. Po dalším strašném ataku boesti a návštěvě pohotovosti, mi lékař sděil, že tam není nic vidět ani okem, ani vyšetřením prstem, které bylo neskutečně bolestivé. Na bolest mi dr. předepsal algifen neo, který zabírá, ale vzhledem k tomu, že plně kojím, mám strach jej brát. Jinak při stolici mám také velké bolesti a krev, které po omytí přejou, ale teď poslední dny se asi po 1 - 1,5 hod. dostaví opět velké bolesti, které přetrvávají 3 hod. Konečníku mažu i Mesocainem, ale zřjmě už na mě nemá účinek. Naposledy jsem na doporučení zakoupila čípky faktum, nezabírají a mast preparation H, taktéž bez účinku. Jsem už opravdu zoufalá, protože při bolesti se nemohu ani postarat o miminko.Z vyšetření mám strach, protože bylo opravdu velice bolestivé, ale mám pocit, že ta bolest je vevnitř v konečníku, v podstatě hned z kraje. Dnes mi pomohla při bolesti masáž konečníku, ale mám strach z každé stolice. V noci při kojení piji 15ml lactulozy a dnes jsem na doporučení dr. zkusil šaratici, takže stolici mám měkou.
Pane doktorem vím, že bez vyšetření se těžko radí, ale o co by se alespoň zhruba mohlo jednat a co by mi mohlo pomoci. Velice Vám děkuji za brzkou odpověď.

jiřka, 2. července 2012

dobrý den dnes jsem si našla malou bulku vedle dirky konečníku,nebolí to a ani mi to nějak nevadí.Chtěla jsem se zeptat jestli neni nic vážného,nebo zda mi to zmizí samo.Děkuji

Eva, 19. června 2012

Dobrý den,měla bych dotaz za manžela a to ohledně bulky velikosti ukazováčku a to vedle dirky konečníku.Je trochu citlivá ,je jen trochu narůžovělá mám strach jestli to není něco vážného.Objevilo se mu to tak před třemi dny ,tak bych vás moc prosila co by to tak mohlo být a zda je to něco vážného.Děkuji